טיפים לקריאת מאמרים אקדמיים

תוכן עניינים

מאמרים אקדמיים הם מאמרים שעומדים בתקנות של האקדמיה ועונים על כמה מאפיינים עיקריים. ראשית חשוב להבהיר שמדובר על מאמרים שאושרו על ידי האקדמיה. שנית, מדובר על מאמרים שמסתמכים על ספרות מחקרית מוכחת ומעודכנת ושבהם יש אזכור ברור לכך בציון שמות המחברים של המאמרים שעליהם מסמך הכותב והפריט הביבליוגרפי המדויק. יש מאמרים אקדמיים בעברית אולם בכל נושא שבו נעסוק במרבית המקרים רוב החומר הכתוב והעדכני יהיה בשפה האנגלית.

מאמרים אקדמיים אינם חייבים להיות מחקריים וחלק ניכר מהספרות האקדמית סוקרת את החומר האקדמי שנכתב עד כה. מאמרים מסוג זה מציעים סקירת ספרות ארוכה ומקיפה שממנה מסיקים הכותבים תובנות. יש מאמרים אקדמיים שנכתבו על ידי כותב אחד ואחרים על ידי כמה כותבים. יש מאמרים השוואתיים שמשווים בין קבוצות שונות, תקופות זמן או אוכלוסיות ואחרים מאמרי מחקר שמתארים ניסוי, מחקר מתאמי וכדומה. מאמר אקדמי מאופיין בשקיפות מלאה למידע שעליו הוא מתבסס ולהליך המחקרי שהוא מתאר, בהירות ניסוח ודיוק.

מאמרים אקדמיים בעברית

איך ניגשים לקריאה שלהם?

קריאת מאמרים אקדמיים היא חלק בלתי נפרד מכתיבת עבודות אקדמיות בכלל ומכתיבת עבודה סמינריונית בפרט. כפי שהוסבר קודם לכן ישנם מאמרים אקדמיים בעברית אולם מרבית החומר האקדמי החישוב הוא בשפה האנגלית מה שדורש מיומנות מסוימת. כחלק מהסטנדרטיזציה שמנהיגה האקדמיה מאמרים אקדמיים כתובים על פי רוב במבנה דומה. כל המאמרים מתחילים בתקציר שבו מפורט נושא המאמר, סוג המאמר, שאלת המחקר הממצאים העיקריים והמסקנות.

קריאת התקציר מסייעת להבין את הנושא הכללי ואת סוג המחקר ולכן בעת קריאת התקציר יש לשים לב לפרטים הללו. בהמשך מופיעה סקירת הספרות שמפרטת את הידע הקיים בתחום. כאן חשוב לשים לב מה מטרת המאמר עבורנו. ייתכן שרק משתנה אחד או נושא אחד רלוונטי לעבודה שלנו ולכם נוכל לדלג על יתר הנושאים. יכול מאד להיות שסקירת הספרות אינה רלוונטית עבורנו ושנעדיף להתמקד במחקר עצמו. במקרה כזה נקרא ברפרוף את פרק השיטה שיבהיר כיצד בוצע המחקר ונתעמק בעיקר בממצאים והדיון. ישנם מקרים שבהם נשתמש במאמר למטרה מתודולוגית- שאלון או תדריך לראיון- במקרה כזה נעשה שימוש בעיקר בפרק המתודולוגיה. במקרים אחרים נמצא את מבוקשנו בפרק הסיכום והדיון בלבד.

קריאת מאמרים אקדמים

למה כדאי לעבוד עם מרקר ולהדגיש נתונים?

מאמרים אקדמיים עלולים להיות ארוכים ומפרכים. פירוק הטקסט לחלקים והבנה של החלקים החשובים הוא שלב ראשון בקריאה. לאחר שהבנו אילו חלקים מרכזיים עבורנו חשוב לקרוא ולהדגיש בעזרת טוש את הנקודות המרכזיות. כך, לאחר סיום הקריאה נוכל לדלות מהטקסט את התכנים החשובים.

האם כדאי להתעמק או לעבור ברפרוף?

לשאלה כיצד כדאי לקרוא אין תשובה אחידה משום שלעתים יש צורך להתעמק ולהבין מאמרים מסוימים לעומק וישנם מקרים שבהם מאמר מסוים משמש אותנו רק לנקודה או היבט מסוים. במצב כזה נעדיף קריאה מרפרפת. כך או כך חשוב להבין כיצד משתלב המאמר בעבודה שלנו ומה תפקידו בתוכה- האם זהו מאמר מרכזי או לא.

רוצים לדעת איך גם לכתוב עבודת סמינריון? קבלו כמה טיפים לכתיבת עבודת סמינריון.

 

חייגו עכשיו 077-4077496 או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

קטגוריות שירותים

כתיבת עבודות במדעי המדינה – איך להתמודד עם מחסום כתיבה?
acmsnat

כללי כתיבה אקדמית

כתיבת עבודה אקדמית נסמכת על כללי כתיבה אקדמית ברורים וסדורים שלוקחים בחשבון כל מני גורמים ומשתנים והמטרה היא לייצר סטנדרטיזציה שתקל על מי שקורא חומר אקדמי. מה זה כתיבה אקדמית?

קרא עוד »

הכל על עבודות סמינריון

סמינריון הוא עבודה גדולה שעוסקת בסוגיה מחקרית מסוימת. עבודות סמינריון כוללות בין עשרים לשלושים עמודים והן מהוות במקרים רבים מעין סיכום של תחום מסוים. עבודה סמינריונית יכולה להיות עבודה מחקרית

קרא עוד »

טיפים לסיוע בעבודות אקדמיות

תחילת העבודה ותהליך ההירתמות לכתיבת העבודה יכולה להיות מורכבת ולא פשוטה. ברוב המקרים קיימת אי ודאות לגבי ה’איך להתחיל?’ מה השלבים? כמה זמן לחלק לכל שלב? לכן אנחנו כאן באקדמיה

קרא עוד »

מי מפחד מהעבודה הסמינריונית?

הלימודים מתישים אתכם? כורעים תחת נטל העבודות? העבודה במלצרות משאירה לכם מעט מאד זמן ללימוד וחקר? יש פתרון לכך. במציאות האקדמית בישראל, כמו במדינות רבות בעולם המערבי שבה הדרישות האקדמיות

קרא עוד »

באקדמיה מאסטר נשמח לתת ייעוץ ללא כל התחייבות

חייגו עכשיו 077-4077496
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

שתף :

למה דווקא אנחנו

לא מתפשרים על ההצלחה שלך

אנחנו מבינים כמה חשוב לך להצליח בלימודים. הכותבים המומחים שלנו יודעים להעניק לך את הסיוע והליווי שיעזרו לך להגיש את עבודת הסמינריון שלך ברמה הגבוהה ביותר.

אקדמית זאת השפה שלנו

אנחנו יודעים שיש לך את הידע והרצון להצליח. הכותבים המנוסים שלנו יעזרו לך לערוך את הדברים ולעמוד בהצלחה בכל הדרישות של כתיבה אקדמית נכונה ומדויקת.

חוסכים לך זמן

אנחנו מכירים את הקשיים והאילוצים של חוסר זמן פנוי כדי להתמסר לגמרי ללימודים. הכותבים המקצועיים שלנו יסייעו לך וילוו אותך לאורך כל השלבים בעבודה האקדמית, כדי להבטיח שהעבודה שלך תושלם בהצלחה ותוגש בזמן.

ההצלחה כולה שלך

אנחנו דואגים להצלחה שלך. כל עבודה אצלנו מקורית ב-100% ונכתבת בעזרת המומחים שלנו במיוחד בשבילך בשיתוף פעולה מלא: ממך נדרש להעביר לנו חומרים, להיפגש עם המרצים, לעבור על הדברים, לתת לנו את ההערות, הנתונים והרעיונות.

יש לך 100% ביטחון

אנחנו מחוייבים לביטחון שלך. הכותבים האקדמיים שלנו ילוו וינחו אותך כדי להבטיח שגם אם ישאלו אותך שאלות על העבודה המקורית שלך - יהיו לך תמיד התשובות הטובות ביותר.

תוצאות מוכחות

אנחנו מתגאים בכך ש80 אחוז מהלקוחות שלנו הם לקוחות חוזרים, זהו הסימן הבולט ביותר להצלחת השירות והסיוע שאנחנו מעניקים. אנחנו נעשה את מיטב המאמצים שגם אתם תהיו הלקוחות החוזרים והממליצים שלנו!

לקבלת ייעוץ מקצועי
לקבלת ייעוץ ללא עלות
© כל הזכויות שמורות אקדמיה מאסטר
Scroll to Top
גלילה למעלה

התחייבות שלנו: הסמינריון שלך יהיה ברמה הגבוהה ביותר

97% מעבודות הסמינריון שנכתבות בסיוע ובליווי שלנו מקבלות ציון מעולה

השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם בהקדם

גם לך מגיע להצליח!

השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם בהקדם