עבודת סמינריון בכלכלה

עבודה סמינריונית בכלכלה היא העבודה האחרונה שתצטרכו לכתוב בתואר הראשון. היא העבודה המסכמת והיא תהיה חלק משמעותי מהציון הסופי שלכם ומהקבלה שלכם למקומות עבודה בהמשך.

מהו סמינריון בכלכלה?

עבודות סמינריון יכולות להיות על נושאים מגוונים מאוד שכן כתיבת סמינריון בכלכלה הוא אחד הנושאים העשירים והמעניינים ביותר, כמו למשל ההשפעה של הודעות תאגידים גדולים על הבורסה, השפעת הורדת או העלאת מכסים על כלכלת המדינה וכן הלאה.
כתיבת סמינריון בכלכלה

 

כיצד לכתוב עבודות סמינריוניות בכלכלה?

עבודות סמינריוניות בכלכלה אמורות להיות בין 20 ועד 40 עמודים אך ייתכנו עבודות ארוכות או קצרות יותר כאשר התוכן הוא מה שחשוב. כתיבת עבודה סמינריונית בכלכלה חייבת להתחשב לחקור את הנושא הראשי לעומק, להיות מסודרת ובשפה גבוהה וכמובן להיות במבנה המקובל. כדי לחקור את הנושא יש להשתמש בשיטות מחקר מתאימות כאשר שיטות המחקר הטובות ביותר לנושא הכלכלה הם בחינת סטטיסטיקות ודו”חות.

מה המבנה של עבודה סמינריונית בכלכלה?

עבודה סמינריונית בכלכלה תמיד תתחיל בתקציר שיהיה למעשה תמצית לעבודה כולה. מה היא באה לבדוק, כיצד היא בודקת וכן הלאה. התקציר צריך להיות קצר מאוד לקריאה מהירה.
 • אחרי התקציר ישנו מבוא, כאשר במבוא יש להציג את תוכן העבודה, השאלות שעליהן היא באה לענות וכמובן את המסקנות שהיא מצפה לקבל כמו בכל מחקר אחר. למרות שהפרק הזה מופיע בהתחלה הוא צריך להיכתב בסופה אחרי שיש את כל הממצאים והמסקנות.
 • אחרי המבוא מופיע החלק התיאורטי של הנושא שנבחר לעבודה. פרק זה תופס לרוב רבע עד שליש מנפח העבודה והוא חייב לכלול את המקורות שסייעו לכתיבה שלה. יש מספר שיטות לכתיבת החלק הזה כאשר הבחירה של השיטה נובע בעיקר מהמוסד הלימודי.
 • החלק הבא מציג את שיטת או שיטות המחקר ששימשו לתהליך של כתיבת סמינריון בכלכלה. בחלק זה יש להציג את ההשערות, הטענות ואת כלי המחקר ששימשו כשיטות בדיקה, יחד עם המאפיינים של התחום הנבדק או האוכלוסייה שנבדקה.
 • בחלק הבא שהוא ממצאי המחקר, יש להציג את תוצאות המחקר בפועל, כאשר בחלק זה יהיו טבלאות, דיאגרמות ומרשמים רבים כולל ראיונות עומק במידת הצורך.
 • החלק הבא הוא סיכום עבודת סמינריון בכלכלה וכמובן הביבליוגרפיה. בסיכום יש להציע מחקרי נוספים בהתאם לממצאים שיכולים להשלים את התמונה החסרה.
 • לאחר מכן בסיום כתיבת סמינריון יש להציג את הביבליוגרפיה שהיא למעשה רשימת המקורות ששימשו לכתיבת תוכן העבודה יחד עם הממצאים, שיטות המחקר וכן הלאה.

 

טיפים לכתיבה עבודת סמינריון בכלכלה

סמינריון בכלכלה לדוגמא יכול לעזור לכם להבין הרבה יותר טוב כיצד יש לכתוב עבודות סמינריוניות בכלכלה. גם אחרי שתקראו על המבנה של עבודה סמינריונית בכלכלה וגם אחרי שתבחרו נושא מעניין לכתוב עליו ומצאו את שיטות המחקר המתאימות כדי למלא את העבודה בתוכן שאמור להספיק לעמודים כה רבים, עבודה סמינריון בכלכלה לדוגמא יכולה לעשות לכם הרבה סדר בראש. כמו כן, כדאי לפנות שעות קבועות לתהליך כתיבת סמינריון בכלכלה, להתחיל אותה במועד שיפנה לכם מספיק זמן לכתוב אותה ללא לחצים ולהבין שמדובר על אחת העבודות החשובות ביותר שתכתבו.

באקדמיה מאסטר נשמח לתת ייעוץ ללא כל התחייבות

חייגו עכשיו 077-4077496
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

שתף :

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

חייגו עכשיו 077-4077496 או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

קטגוריות שירותים

לקבלת ייעוץ מקצועי
לקבלת ייעוץ ללא עלות
© כל הזכויות שמורות אקדמיה מאסטר
גלילה למעלה

צריכים עזרה?

השאירו שם טלפון ונציג שלנו יחזור בהקדם

רגע לפני שאתם עוזבים...

השאירו שם וטלפון ונציג שלנו יחזור בהקדם