הכל על עבודות סמינריון

סמינריון הוא עבודה גדולה שעוסקת בסוגיה מחקרית מסוימת. עבודות סמינריון כוללות בין עשרים לשלושים עמודים והן מהוות במקרים רבים מעין סיכום של תחום מסוים. עבודה סמינריונית יכולה להיות עבודה מחקרית שעוסקת בסוגיה מחקרית מסוימת ומציעה מערך מחקרי או עיוני שסוקר את הספרות המחקרית בתחום מסוים. בנוסף, סמינריון יכול להוות מחקר מתאמי שבודק קשר בין משתנים ניסויים שבו מתקיים ניסוי עם מניפולציה וממנו מסיקים על קשר סיבתי. 

יחד עם זאת עבודת סמינריון יכולה להיות גם כמותנית שעושה שימוש בכלים סטטיסטיים וניתוחים מספריים עם מסקנות חד משמעיות או עבודה איכותנית שעושה שימוש בכלי מחקר כמו ראיונות ומבקשת לתאר תפעה דרך עיניהם של אנשים. כך או כך, בין אם מחקרית או עיונית, כמותנית או איכותנית אמיתית או ניסויית, עבודה סמינריונית מבקשת להגיד דבר בעל חשיבות לתחום מחקרי מסוים ולהוסיף על הידע הקיים בעולם האקדמיה.

מה ההבדל בין עבודה סמינריונית לעומת עבודות אקדמיות רגילות?

במשך שנות הלימוד כותבים סטודנטים מספר לא מבוטל של עבודות אקדמיות. מהשנה הראשונה ללימודים כותבים סטודנטים עבודות רבות שמהוות מעין הכנה לכתיבת עבודה סמינריונית. בשונה מעבודות אקדמיות רגילות עבודת הסמינריון מהווה מעין התנסות ראשונית בכתיבת עבודה מלאה שכוללת מערך מחקר ומכאן חשיבותה לעומת עבודות אחרות. במקרים רבים היא גם מכתיבה את הציון של סטודנטים בקורס עצמו כאשר לעתים קרובות נלקחים שלבי העבודה בחשבון בעת כתיבת הציון הסופי. שלא כמו עבודות אקדמיות רגילות שנכתבות כמטלה אחת עבודות סמינריון נכתבות לאורך תקופה ומשום כך הן בעלות אופי תהליכי.

כתיבת עבודה סמינריונית

עוד בנושא

מהן הדרישות של קורס סמינריון?

קורס סמינריון כשמו כן הוא מוקדש כולו לתהליך הכתיבה. במקרים רבים בקורס זה נדרשת נוכחות חובה, קריאה של חומרי הלימוד ועמידה בכל שלבי התהליך של הכתיבה. במחצית הראשונה של השנה נדרשים הסטודנטים לבחור נושא ולהציגו בכיתה לעתים בצמוד לרפראט, מצגת והצעת מחקר. במשך השנה נערכות פגישות אישיות שבהם מציגים הסטודנטים את הלבטים והשאלות שעולים בהם ככל שמתקדמים בתהליך. קורס סמינריון מבוסס על העבודה עצמה ועל ההיבט התהליכי שלה ולכן סטודנטים נדרשים לגלות מעורבות בכל שלבי העבודה.

עבודת סמינריון

מה הדרישות של עבודה סמינריונית

עבודה סמינריונית צריכה על פי רוב להיות בהיקף של בין עשרים לשלושים עמודים. יש לכלול בה כעשרים מקורות, לפחות מחצית מהם באנגלית ורוב המקורות צריכים להיות מחמש או שש השנים האחרונות. יש לכלול מאמרים מחקריים וגם מאמרים עיוניים כדי להעשיר את מקורות העבודה. העבודה עוסקת בנושאים שעולים מתוך שאלת המחקר ומציעה בחינה רב ממדית של נושא העבודה תוך התמקדות בשאלת המחקר לכל אורך הדרך והיא תכלול מבא, תקציר, סקירת ספרות, שיטה, ממצאים, דיון, סיכום, רשימת מקורות ונספחים.

באקדמיה מאסטר נשמח לתת ייעוץ ללא כל התחייבות

חייגו עכשיו 077-4077496
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

שתף :

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

חייגו עכשיו 077-4077496 או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

קטגוריות שירותים

לקבלת ייעוץ מקצועי
לקבלת ייעוץ ללא עלות
© כל הזכויות שמורות אקדמיה מאסטר
גלילה למעלה

צריכים עזרה?

השאירו שם טלפון ונציג שלנו יחזור בהקדם

רגע לפני שאתם עוזבים...

השאירו שם וטלפון ונציג שלנו יחזור בהקדם