מהי סקירת ספרות?

תוכן עניינים

בבואנו לענות על השאלה מהי סקירה אקדמית נסביר שזוהי סקירה של הספרות המחקרית שנכתבה בתחום שבו אנו עוסקים בעבודה האקדמית שלנו.

המטרה של סקירת הספרות היא להביא את המושגים המרכזיים של התחום, להציג את התיאוריות החשובות בו ולהסביר את משתני המחקר שלנו.

אין זה משנה האם מדובר על עבודה עיונית או מעשית, כמותנית או איכותנית בכל עבודה אקדמית נידרש לכתוב סקירת ספרות אקדמית שתהיה ברורה, ממוקדת וקשורה לנושא המחקר.

כדי להבטיח כתיבה נכונה של הסקירה האקדמית חשוב להקפיד על מבנה של משפך- מהלך מהנושא הכללי אל הנושא המסוים שבו אנו עוסקים.

על הסקירה להיות מאורגנת בסדר הגיוני שבו םרק מוביל לפרק ויש קשר ביניהם. בתוך הפרקים יש להקפיד על חלוקה לפסקאות הגיוניות ובנוסף להימנע משימוש בגוף ראשון.

כל טענה שמובאת בסקירה הספרותית צריכה להיות מעוגנת בחומר אקדמי ואין להעלות השערות אישיות או תובנות של הכותב.

סקירת ספרות אקדמית

מה המבנה שלה?

מבנה של סקירה ספרותית הוא בדרך כלל שלושה או ארבעה פרקים גדולים שמחולקים לתתי פרקים.

החלוקה לפרקים אמורה להקל על הקורא ולהוביל אותו בנבכי הסקירה. מבחינת סוגי סקירת ספרות מרבית הסקירות נכתבות באותה מתכונת אם כי יש מרצים שמבקשים בתחילת הסקירה להציג את כל חלקי הסקירה ולפרט את המבנה שלה.

מרצים אחרים יבקשו בתחילת כל פרק לפרט את החלוקה הפנימית שלו ואת החשיבות שלו להבנת נושא המחקר.

כך או כך בסיום הסקירה יובא סיכום של כל הנאמר עם המסקנה המתבקשת שהיא שאלת המחקר והרציונל למחקר. פסקה זו אמורה להוביל לפרק הבא שהוא פרק שיטת המחקר.

מהם הנתונים שצריכים להופיע בסקירת ספרות?

כיום מקובל לצפות לסקירה מצומצמת וממוקדת שלא תעמיס על הקורא, מתוך ההבנה שהחלק המשמעותי והחשוב בעבודה או דווקא הפרק המחקרי כלומר שיטת המחקר, הממצאים והדיון.

מתוך כל מקובל להציג בסקירה נתונים עדכניים בעיקר ורצוי כאלו שמיעים מישראל וגם ממדינות אחרות במערב.

ניתן להשוות בין נתונים שונים ולהראות ממדים שונים של השערות המחקר או שאלת המחקר.

זכרו שלפני הפרק של שיטת מחקר סקירת ספרות אמורה להוות תשתית תאורטית ולכן חשוב שהיא תכלול גם את מה שתעיד להופיע במחקר עצמו.

אם מדובר בשאלונים חשוב שממדי השאלון יכללו בסקירה ואם מדובר על ראיונות חשוב שנושאי הסקירה ישקפו את נושאי הראיון. בדרך זו נשמר רצף מחקרי בין כל חלקי העבודה.

מבנה של סקירה ספרותית

באיזה חלק של העבודה עורכים סקירת ספרות?

סקירת ספרות מקצועית היא הבסיס לכתיבת עבודות אקדמיות ולכן נהוג להתחיל ממנה בעת כתיבת העבודה.

במקרים מסוימים יש מרצים שמעדיפים תהליך עבודה הפוך שבו מתחילים מהמחקר אולם על פי רוב הסקירה היא הפרק הראשון שנכתוב.

עם זאת, בכל תהליך הכתיבה האקדמית נהוג לחזור אחורה ולבחון שוב ושוב את הכתיבה, לערוך מחדש ולבדוק את הרלוונטיות של כל הפרקים.

עקרון חשוב נוסף הוא שבכל שלב לחזור אל הסקירה ולבדוק האם היא תואמת את שאלת המחקר שלנו.

הגענו לסוף המאמר על סקירת הספרות! נשמח גם להעניק לכם כמה טיפים נוספים לכתיבת עבודות הסמינריון? או איך להימנע מטעויות נפוצות בכתיבת הסמינריון.

ואם זה לא מספיק לכם את תמיד יותר ממוזמנים לפנות אלינו ולהשאיר לנו הודעה בצור קשר.

חייגו עכשיו 077-4077496 או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

קטגוריות שירותים

עבודת סמינריון בחשבונאות לדוגמא
acmsnat

ניתוח סטטיסטי סמינריון

הבשורה הטובה היא שכיום ניתן לקבל סיוע משמעותי בכל מה שקשור לניתוח סטטיסטי לסמינריון ולעבודות אקדמיות. עבור מי שמתמחה בביצוע ניתוח סטטיסטי סמינריון כמותני הא עניין של מה בכך ולכן אם מצאתם סטטיסטיקאי טוב ואיכותי הוא בוודאי יוכל לתת לכם מענה על החלק הזה של העבודה. שימו לב שכדי לקבל ניתוח סטטיסטי צריך להיות כתוב היטב עם שאלה שמנוסחת באופן מקצועי, השערות הגיוניות וכמובן שאלונים שנוסחו בהתאם לשאלת המחקר.

קרא עוד »
מחירי עבודות סמינריוניות

הנחיות לכתיבת עבודת סמינריון

כתיבת סמינריון היא בדרך כלל המשוכה האחרונה שיש לעבור רגע לפני סיום הלימודים ולא מעט סטודנטים חוששים מפניה. המאמר הבא מסביר מהן אותן הנחיות לכתיבת סמינריון וכיצד ניתן לעבור את המשוכה

קרא עוד »
עבודת סמינריון בחשבונאות לדוגמא
acmsnat

מהי עבודת מחקר איכותני1

פרדיגמת המחקר האיכותני יוצאת מנקודת הנחה שלא ניתן למדוד תופעות תרבותיות וחברתיות בכלים מדעיים אובייקטיביים ולפיכך החוקר הוא חלק מהמחקר ומעצם פעולת החקירה הוא משפיע ומהווה חלק מתוצאותיו.  כיצד מבצעים

קרא עוד »
סיוע אקדמי בכתיבת עבודות

סמינריון בחינוך

בסופו של דבר ההמתנה תיגמר ותצטרכו להתחיל לעבוד על אחת העבודות הכי יסודיות ומעמיקות שאי פעם עשיתם, ואולי הקשה ביותר שאי פעם תעשו. יכול להיות שתהליך כתיבת עבודת סמינריון בחינוך

קרא עוד »

עבודות סמינריון באמנות

עבודות סמינריון באומנות הן עבודות מחקריות לכל דבר והן מבקשות לחקור תקופה, יצירת אמנות, אמן או תופעה כלשהי שקשורה לתחום תולדות האמנות. מהן עבודות סמינריון באומנות? בדומה לכל כתיבה של

קרא עוד »

עבודת סמינריון בכלכלה

עבודה סמינריונית בכלכלה היא העבודה האחרונה שתצטרכו לכתוב בתואר הראשון. היא העבודה המסכמת והיא תהיה חלק משמעותי מהציון הסופי שלכם ומהקבלה שלכם למקומות עבודה בהמשך. מהו סמינריון בכלכלה? עבודות סמינריון

קרא עוד »

באקדמיה מאסטר נשמח לתת ייעוץ ללא כל התחייבות

חייגו עכשיו 077-4077496
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

שתף :

למה דווקא אנחנו

לא מתפשרים על ההצלחה שלך

אנחנו מבינים כמה חשוב לך להצליח בלימודים. הכותבים המומחים שלנו יודעים להעניק לך את הסיוע והליווי שיעזרו לך להגיש את עבודת הסמינריון שלך ברמה הגבוהה ביותר.

אקדמית זאת השפה שלנו

אנחנו יודעים שיש לך את הידע והרצון להצליח. הכותבים המנוסים שלנו יעזרו לך לערוך את הדברים ולעמוד בהצלחה בכל הדרישות של כתיבה אקדמית נכונה ומדויקת.

חוסכים לך זמן

אנחנו מכירים את הקשיים והאילוצים של חוסר זמן פנוי כדי להתמסר לגמרי ללימודים. הכותבים המקצועיים שלנו יסייעו לך וילוו אותך לאורך כל השלבים בעבודה האקדמית, כדי להבטיח שהעבודה שלך תושלם בהצלחה ותוגש בזמן.

ההצלחה כולה שלך

אנחנו דואגים להצלחה שלך. כל עבודה אצלנו מקורית ב-100% ונכתבת בעזרת המומחים שלנו במיוחד בשבילך בשיתוף פעולה מלא: ממך נדרש להעביר לנו חומרים, להיפגש עם המרצים, לעבור על הדברים, לתת לנו את ההערות, הנתונים והרעיונות.

יש לך 100% ביטחון

אנחנו מחוייבים לביטחון שלך. הכותבים האקדמיים שלנו ילוו וינחו אותך כדי להבטיח שגם אם ישאלו אותך שאלות על העבודה המקורית שלך - יהיו לך תמיד התשובות הטובות ביותר.

תוצאות מוכחות

אנחנו מתגאים בכך ש80 אחוז מהלקוחות שלנו הם לקוחות חוזרים, זהו הסימן הבולט ביותר להצלחת השירות והסיוע שאנחנו מעניקים. אנחנו נעשה את מיטב המאמצים שגם אתם תהיו הלקוחות החוזרים והממליצים שלנו!

לקבלת ייעוץ מקצועי
לקבלת ייעוץ ללא עלות
© כל הזכויות שמורות אקדמיה מאסטר
Scroll to Top
גלילה למעלה

התחייבות שלנו: הסמינריון שלך יהיה ברמה הגבוהה ביותר

97% מעבודות הסמינריון שנכתבות בסיוע ובליווי שלנו מקבלות ציון מעולה

השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם בהקדם

גם לך מגיע להצליח!

השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם בהקדם