כתיבת עבודת סמינריון במדעי המדינה – התמודדות עם מחסום הכתיבה.

תוכן עניינים

אם אינכם יודעים מהו מחסום כתיבה, סביר כי מעולם לא חוויתם מחסום שכזה. אלו שנאלצים להתמודד עם מחסום הכתיבה, מעידים על תחושה כאילו וידיהם נעולות ולא מצליחות להקליד, הם יודעים מה הם רוצים לומר אך לא מצליחים להביא זאת לידי ביטוי והם חשים מעין ערפול/בלאק אוואט. מדובר על תופעה שכיחה ומוכרת, שמוכרת גם לסופרים ולכותבים מפורסמים. 

חשוב להבין כי מחסום הכתיבה אינו “תופעת כרונית”, אלא מעין אפיזודה שעתית/יומית שחולפת. סימנים שיכולים להעיד על מחסום כתיבה:

 • אתם תקועים יותר מדי זמן על אותה שורה/פסקה
 • אתם כותבים בקצב איטי מאד (שלא אופייני לכם)
 • אתם מקלידים ומוחקים, מקלידים ומוחקים
 • אינכם שבעי רצון מהמסמך/טיעון/מסקנה שכתבתם

לפניכם, כמה דרכים יעילות להתמודדות עם מחסום הכתיבה שעלול לצוץ במהלך כתיבת עבודות במדעי המדינה.

לא מצליחים לכתוב “אקדמית”? כתבו בשפה “רגילה”

לעתים, מה שיוצר את אותו מחסום כתיבה הוא המודעות הגבוהה לכתיבה: לחוקים הנוקשים של הכתיבה האקדמית, לסטנדרט הגבוהה המצופה מכם ולציפייה שלכם לתוצר מושלם. במקרים בהם אתם מרגישים שהכתיבה לא מתנגנת לכם בהרמוניה מהאצבעות אל המקלדת, הרפו. במקום לכתוב “אקדמית”, כתבו בשפה “רגילה”. השחרור (הזמני) שלכם מהתבנית המגבילה והמחייבת, עשוי לסייע לכם. גם אם לבסוף תכתבו חמישה עמודים שאינם תואמים את הסטנדרט האקדמי, תוכלו בהמשך לערוך אותם.

הקסם שבשינוי סביבת הלמידה הקבועה

אז נכון, לא מדובר על כתיבה יוצרת או כתיבה ספרותית, אלא “רק” על כתיבת עבודות במדעי המדינה. ובכל זאת, בשביל כתיבה צריך השראה – גם כשהיא אקדמית. תתפלאו, אך לתפאורה שמסביבכם ישנה השפעה רבה על ההשראה, המוטיבציה והמוזה שאתם נמצאים בה. כבר חודש שאתם כותבים את הסמינריון שלכם בחדר הפרטי/משרד/סלון ומרגישים תקיעות? נסו את המקומות הבאים:

 • כתיבה בפארק הפתוח / גינה מתחת לבית
 • החלפת חדרי עבודה עם חברים
 • חללי עבודה משותפים בהשכרה יומית
 • כתיבה בבית קפה אהוב עליכם ועוד…

כתיבת עבודות במדעי המדינה – איך להתמודד עם מחסום כתיבה?

לא מצליחים עם כתיבת עבודות במדעי המדינה? שחררו, לא בכוח

אתם בני אדם, לא מכונות כתיבה ובטח שלא מחשבים. במידה ואתם מנסים (אבל באמת מנסים) ולא מצליחים לכתוב, שחררו. ההתעקשות להצליח ולכתוב בכל מחיר עלולה להתיש, לתסכל אתכם ולפגוע לכם במוטיבציה הכללית. ההמלצה אליכם היא שלא להכריז “יום הלימודים הזה אבוד!”, אלא להפך – לתעל את הזמן להשקעה בחלקים אחרים במחקר. לדוגמא:

 • קריאת מאמרים נוספים
 • צפייה בראיונות/סדרות/סרטים הרלוונטיים לנושא המחקר
 • ביצוע ניתוחים סטטיסטיים
 • התרשמות מעבודות לדוגמא ועוד…

מדעי המדינה? מדעי הכתיבה! סיוע אקדמי לסטודנטים

מחסום הכתיבה מלווה אתכם כבר יותר מדי זמן? אל חשש, אנחנו ב“אקדמיה מאסטר” נוכל לסייע לכם! השירותים שאנו מציעים:

לפרטים נוספים, אתם מוזמנים לפנות אלינו כבר עכשיו – 077-4077496 או להשאיר הודעה בצור קשר.

חייגו עכשיו 077-4077496 או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

קטגוריות שירותים

כתיבת עבודות במדעי המדינה – איך להתמודד עם מחסום כתיבה?
acmsnat

כללי כתיבה אקדמית

כתיבת עבודה אקדמית נסמכת על כללי כתיבה אקדמית ברורים וסדורים שלוקחים בחשבון כל מני גורמים ומשתנים והמטרה היא לייצר סטנדרטיזציה שתקל על מי שקורא חומר אקדמי. מה זה כתיבה אקדמית?

קרא עוד »

הכל על עבודות סמינריון

סמינריון הוא עבודה גדולה שעוסקת בסוגיה מחקרית מסוימת. עבודות סמינריון כוללות בין עשרים לשלושים עמודים והן מהוות במקרים רבים מעין סיכום של תחום מסוים. עבודה סמינריונית יכולה להיות עבודה מחקרית

קרא עוד »

טיפים לסיוע בעבודות אקדמיות

תחילת העבודה ותהליך ההירתמות לכתיבת העבודה יכולה להיות מורכבת ולא פשוטה. ברוב המקרים קיימת אי ודאות לגבי ה’איך להתחיל?’ מה השלבים? כמה זמן לחלק לכל שלב? לכן אנחנו כאן באקדמיה

קרא עוד »

מי מפחד מהעבודה הסמינריונית?

הלימודים מתישים אתכם? כורעים תחת נטל העבודות? העבודה במלצרות משאירה לכם מעט מאד זמן ללימוד וחקר? יש פתרון לכך. במציאות האקדמית בישראל, כמו במדינות רבות בעולם המערבי שבה הדרישות האקדמיות

קרא עוד »

באקדמיה מאסטר נשמח לתת ייעוץ ללא כל התחייבות

חייגו עכשיו 077-4077496
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

שתף :

למה דווקא אנחנו

לא מתפשרים על ההצלחה שלך

אנחנו מבינים כמה חשוב לך להצליח בלימודים. הכותבים המומחים שלנו יודעים להעניק לך את הסיוע והליווי שיעזרו לך להגיש את עבודת הסמינריון שלך ברמה הגבוהה ביותר.

אקדמית זאת השפה שלנו

אנחנו יודעים שיש לך את הידע והרצון להצליח. הכותבים המנוסים שלנו יעזרו לך לערוך את הדברים ולעמוד בהצלחה בכל הדרישות של כתיבה אקדמית נכונה ומדויקת.

חוסכים לך זמן

אנחנו מכירים את הקשיים והאילוצים של חוסר זמן פנוי כדי להתמסר לגמרי ללימודים. הכותבים המקצועיים שלנו יסייעו לך וילוו אותך לאורך כל השלבים בעבודה האקדמית, כדי להבטיח שהעבודה שלך תושלם בהצלחה ותוגש בזמן.

ההצלחה כולה שלך

אנחנו דואגים להצלחה שלך. כל עבודה אצלנו מקורית ב-100% ונכתבת בעזרת המומחים שלנו במיוחד בשבילך בשיתוף פעולה מלא: ממך נדרש להעביר לנו חומרים, להיפגש עם המרצים, לעבור על הדברים, לתת לנו את ההערות, הנתונים והרעיונות.

יש לך 100% ביטחון

אנחנו מחוייבים לביטחון שלך. הכותבים האקדמיים שלנו ילוו וינחו אותך כדי להבטיח שגם אם ישאלו אותך שאלות על העבודה המקורית שלך - יהיו לך תמיד התשובות הטובות ביותר.

תוצאות מוכחות

אנחנו מתגאים בכך ש80 אחוז מהלקוחות שלנו הם לקוחות חוזרים, זהו הסימן הבולט ביותר להצלחת השירות והסיוע שאנחנו מעניקים. אנחנו נעשה את מיטב המאמצים שגם אתם תהיו הלקוחות החוזרים והממליצים שלנו!

לקבלת ייעוץ מקצועי
לקבלת ייעוץ ללא עלות
© כל הזכויות שמורות אקדמיה מאסטר
Scroll to Top
גלילה למעלה

התחייבות שלנו: הסמינריון שלך יהיה ברמה הגבוהה ביותר

97% מעבודות הסמינריון שנכתבות בסיוע ובליווי שלנו מקבלות ציון מעולה

השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם בהקדם

גם לך מגיע להצליח!

השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם בהקדם