סמינריון ביחסים בינלאומיים לא כותבים בתקופת המבחנים

למרות שאת עבודות המחקר ביחסים בינלאומיים ובחוגים אחרים לא מגישים בתקופת המבחנים, המון סטודנטים בוחרים לחקור, לקרוא ולסכם חומרים לסמינריון בתקופה זו. האם זהו מהלך מומלץ ונכון? לא ממש. תקופת המבחנים שלכם ככל הנראה עמוסה במבחנים, מבחני בית ועבודות אקדמיות. 

כידוע, פרק הזמן העומד לרשותכם לטובת המחקר הוא בין 5-8 חודשים. המשמעות היא שאתם לומדים את קורס הסמינר בסמסטר א’ או ב’, אך הגשת העבודה גולשת אל מעבר לסמסטר ותקופת המבחנים. כך לדוגמא, סטודנטים שלומדים את קורס הסמינר בסמסטר ב’ (שמתחיל לרוב בפברואר-מרץ), יגישו את עבודת המחקר שלהם באוקטובר לערך. 

יש לכם שפע של זמן להגדיר שאלת מחקר משמעותית ובעלת ערך, להעמיק ולגלות, לקרוא ולסכם, לבצע מחקר איכותני או כמותי ולנתח תוצאותיו. אל תחכו לדקה ה-90 עם כתיבת העבודה, וטיפ חם אליכם: אל תחכו לתקופת המבחנים בכדי להתחיל לעבוד על הסמינר. 

סמינריון ביחסים בינלאומיים

אז למה לא לכתוב סמינר בתקופת המבחנים?

התשובה לכך פשוטה: לוח המבחנים שלכם גם כך עמוס. הדבר האחרון שאתם רוצים הוא להוסיף לעצמכם מטלה נוספת. הסטטוס שלכם כסטודנטים לא הופך אתכם לגיבורי על – אתם עדיין בני אנוש שלזכותם רק 24 שעות ביממה. גודש משימות בלוח הבחינות עלול להוביל לאחד מהמצבים הבאים:

  • עומס = לחץ, לחץ = קושי בתפקוד, קושי בתפקוד = בזבוז זמן וחוסר יעילות
  • השקעה מועטה בכל אחת מהמשימות. התוצאה: ציונים בינוניים 
  • דחיית מבחנים/הגשת עבודות לסמסטר ב’ או לשנת הלימודים הבאה

סמינריון ביחסים בינלאומיים – מתי כדאי לכתוב אותו?

טכנית, אתם יכולים להתחיל לכתוב את הסמינר בסמסטר, תוך כדי למידת הקורס. כידוע, הסמסטרים לרוב מאד רגועים (קל וחומר שכעת בתקופת הקורונה), כך שיש בידכם משאב יקר שאסור לכם לזלזל בו – זמן. בכדי שאכן תוכלו להתקדם עם המחקר והכתיבה תוך כדי הסמסטר, עליכם להבטיח את הדברים הבאים:

  • קבלת אישור על שאלת המחקר שלכם (ניתן ע”י המרצה)
  • אישור המקורות האקדמיים + אישור על שיטת המחקר שבחרתם
  • כשתשתית המחקר שלכם מאושרת, אתם יכולים לצאת לדרך

שאננות, דחיינות והאמונה כי “כבר יהיה בסדר” – אל תפלו בפח הזה!

שימו לב: ישנם סטודנטים שאמנם משקיעים במחקר לאורך כל הסמסטר (וכך רצוי), אך את כתיבת הסמינר הם משאירים לרגע האחרון. ישנה תפישה מוטעית כי הכתיבה האקדמית טכנית, פשוטה ולא לוקחת יותר משלושה ימים. אנחנו מצטערים להיות אלו שמבשרים לכם, אך זו טעות. הכתיבה דורשת לא רק בזמן, אלא גם בריכוז, ערנות ומיומנות. אנו ממליצים להתחיל בכתיבה – העברת הסיכומים, הרעיונות והמסקנות מ”הטיוטות” למסמך העבודה, לפחות כחודש לפני מועד ההגשה.

שבוע לפני ההגשה ואין לכם עבודה כתובה? אנחנו כאן!

לא הצלחתם לנהל את זמנכם כפי שרציתם, אתם לא מרוצים מהכתיבה האקדמית שלכם ותאריך ההגשה מתקרב? פנו אלינו כבר עכשיו ונשמח לסייע לכם עם כתיבת סמינריון ביחסים בינלאומיים – 077-4077496.

באקדמיה מאסטר נשמח לתת ייעוץ ללא כל התחייבות

חייגו עכשיו 077-4077496
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

שתף :

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

חייגו עכשיו 077-4077496 או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

קטגוריות שירותים

לקבלת ייעוץ מקצועי
לקבלת ייעוץ ללא עלות
© כל הזכויות שמורות אקדמיה מאסטר
גלילה למעלה

צריכים עזרה?

השאירו שם טלפון ונציג שלנו יחזור בהקדם

רגע לפני שאתם עוזבים...

השאירו שם וטלפון ונציג שלנו יחזור בהקדם