תפריט

טיפים לכתיבת עבודה אקדמית

כל הטיפים לכתיבת עבודה אקדמית – איך לבחור נושא? איך לבנות שאלת מחקר? כיצד לאסוף חומר לעבודה? למה לבנות לו"ז ועוד… כל זאת במאמר שלפניכם

הנחיות של כתיבה אקדמית

טיפ ראשון: בחרו נושא מעניין

כתיבה אקדמית עלולה להיראות משמימה ולא מעניינת, אולם אם תבחרו נושא שמעניין אתכם תוכלו להפוך את התהליך למעניין ומשמעותי עבורכם.

טיפ שני: מקדו את שאלת המחקר

ההבדל בין עבודה טובה למצוינת טמון במידה שבה שאלת המחקר מנוסחת היטב ובאופן מנומק שאינו תלוש מהמציאות.

טיפ שלישי: אספו חומר רלוונטי

איסוף החומר התיאורטי הוא חלק משמעותי בתהליך וכדי להבטיח שאתם לא מתפזרים ערכו רשימה של  תתי הנושאים לפי שאלת המחקר. הקפידו לא לבחור מאמרים רחוקים מתתי הנושאים הללו.

טיפים לכתיבה אקדמית

טיפ רביעי: צאו לדרך!

כתיבה אקדמית עלולה להיראות קשה ומורכבת ולעתים קרובות הסטודנטים פשוט נרתעים מתחילת התהליך. בפועל, לאחר הצעדים הראשונים התהליך נהיה קל בהרבה ועם קצת סיוע בכתיבת עבודות אקדמיות והכוונה מתאימה תוכלו לגלות שהתהליך מהנה יותר ממה שדמיינתם

טיפ חמישי: שמרו על מרחק מנושא המחקר

ככל שהנושא שבחרתם קרוב לליבם ומעניין אתכם הקפידו לשמור על נקודת מבט מרוחקת במידה כזו או אחרת מנושא המחקר כדי לא ליצור אילוץ בממצאי המחקר ולאפשר הליך תקין של בחינת הממצאים.

כתיבת עבודות אקדמיות

טיפ שישי: בחן את עצמך

לכל אורך התהליך קראו שוב ושוב את מה שכתבתם. עם הזמן תגלו שאתם יכולים להתנסח בצורה טובה יותר ולדייק את עצמכם בכל שלבי המחקר.

טיפ שביעי: עבדו מסודר

עבודה שיטתית ומאורגנת תסייע לכם לייעל את התהליך. אם נדרשת הגשה בשלבים הקפידו על עמידה בזמנים. ארגנו את החומר התיאורטי כך שיהיה נגיש לכם ואל תשאירו קצוות פתוחים.

טיפ שמיני: אל תדחו דברים לרגע האחרון!

מדובר על תהליך ארוך ולכן כל מה שאתם יכולים לבצע בזמן אמת בצעו. בהמשך יצוצו עוד ועוד משימות ולכן השתדלו לצמצם את המשימות העתידיות.

כתיבת עבודה אקדמית

טיפ תשיעי: דעו לבקש עזרה

כתיבת עבודה סמינריונית אינה דבר קל ואין זו בושה לבקש סיוע. זה יכול להיות בכתבה, בעריכה או בהגהה, בניתוח הנתונים או בארגון כללי של העבודה. עם זאת, הימנעו ממה שמכונה קניית עבודות אקדמיות כיוון שזה מסכן אתכם מבחינה משמעתית.

טיפ עשירי: תיהנו מהתהליך!

כתיבת עבודה סמינריונית עלולה להישמע כמו עבודה מפרכת ומעייפת, אולם בפועל ניתן להופך את התהליך למהנה ומשמעותי במיוחד אם הקפדתם על הטיפים שהוזכרו לעיל. שמרו על החיוניות שלכם לאורך הדרך וזכרו שאתם חוקרים את מה שמעניין אתכם ורק אתכם!

שתף :

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

השאר פרטים ונשמח לחזור אליכם

קטגוריות שירותים

לקבלת ייעוץ מקצועי
לקבלת ייעוץ ללא עלות
© כל הזכויות שמורות אקדמיה מאסטר