איך לכתוב מבוא לעבודה סמינריונית?

עבודה סמינריונית מבקשת להאיר ולהציג תחום ידע מסוים ולחקור אתו באופן שלא נחקר עד כה. כל פרק שנכתב בעבודה מסוג זה הוא חשוב ולא ניתן לוותר עליו. מבוא לעבודה סמינריונית למשל הוא פרק קצר אך חשוב שבו מציג החוקר את העבודה הסמינריונית. זהו פרק שמכין את הקורא לקראת קריאת העבודה וניתן לראות בו מעין מפה שמסבירה את מטרת המחקר, כיוון המחקר והסיבות לביצועו.

כתיבת מבוא

מהו מבוא לעבודה סמינריונית?

כתיבת מבוא בעבודה סמינריונית היא חשובה היות שהיא מכינה את הקורא לקראת קריאת העבודה. כך, קורא פלוני שמנסה למצוא חומר או לקרוא מחקרים בתחום דעת מסוים יכול לעיין במבוא העבודה ולהבין במה היא עוסקת, מה מטרתה, מה היא מכילה ועוד.

איך כותבים מבוא לעבודה סמינריונית?

כתיבת עבודה סמינריונית נעשית על פי כללים ברורים וכך גם פרק המבוא. בפרק המבוא מציג הכותב את נושא העבודה הרחב, שאלת המחקר ומטרת העבודה תוך הסבר לגבי חשיבות המחקר וחידושיו המוצעים. בפרק המבוא מציג הכותב את תחום הידע תוך הצגת הנושא באופן כללי ללא הפניה למקורות וניתן לפרט בו את מבנה העבודה.

מה ההבדל בין כתיבת תקציר לכתיבת מבוא?

פרק המבוא יופיע בתחילת העבודה ולעתים יופיע לפניו תקציר בן כמאה מלים. חרף העובדה ששני הפרקים נשמעים זהים זה לזה, ההבדל המשמעותי ביניהם טמון בעובדה שפרק התקציר מבקש להביא את כל חלקי העבודה בכמה משפטי מפתח. המבוא לעומת זאת מהווה פתיח ואינו מציג את שיטת המחקר, כלי המחקר, אוכלוסיית המחקר, הממצאים והמסקנות העיקריות אלא מתמקד בפתיחה ובהכנת הקורא לקריאת העבודה. בשונה מהתקציר פרק המבוא מתמקד ברציונל שהוביל אותו לכתיבת העבודה.
מבוא לעבודה סמינריונית

טיפים לכתיבת מבוא

כאמור פרק המבוא מופיע בתחילת העבודה אולם מומלץ לכתוב אותו לאחר סיום העבודה. הגדרת הרציונל למחקר נעשית בשלב מוקדם יחסית אך היא מתעצבת וניתנת להגדרה בקלות רבה יותר לאחר כתיבת העבודה. זאת ועוד, כדאי להקפיד על ניסוחי קצרים וקולחים שיאפשרו לקורא להבין את נושא המחקר ואת הסיבות לקיומו. משום שלכל מרצה יש דגשים ייחודיים לכתיבת פרק המבוא מומלץ להיעזר בדוגמאות של המרצה כמו עבודה סמינריונית לדוגמא שבה ניתן לראות את כל סעיפי החובה שמבקש המרצה לכלול במבוא. ניתן לקבל עזרה בעבודה סמינריונית בכל חלקיה לרבות חלק המבוא מחברות מקצועיות שעוסקות בתחום.

באקדמיה מאסטר נשמח לתת ייעוץ ללא כל התחייבות

חייגו עכשיו 077-4077496
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

שתף :

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

חייגו עכשיו 077-4077496 או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

קטגוריות שירותים

לקבלת ייעוץ מקצועי
לקבלת ייעוץ ללא עלות
© כל הזכויות שמורות אקדמיה מאסטר
גלילה למעלה

צריכים עזרה?

השאירו שם טלפון ונציג שלנו יחזור בהקדם

רגע לפני שאתם עוזבים...

השאירו שם וטלפון ונציג שלנו יחזור בהקדם