עבודת מחקר לדוגמא

תוכן עניינים

עולם האקדמיה הוא עולם שהולך ומתקדם ודורש כל הזמן להוסיף על הידע הקיים. מהלך צבירת הידע נעשה על בסיס הידע הקיים ולכן כל עבודת חקר נדרשת להסתמך ולהישען על הידע הקיים. חוקר לעולם לא יציג טענה יש מאין ולא יביא מסקנות שלא תומכות או סותרות מחקרים קודמים. זוהי לב ליבה של העבודה האקדמית וסטודנטים לתואר ראשון כמו גם מרצים ופרופסורים מהסגל הבכיר עובדים לפי אמת המידה הזו. עבודת מחקר אפוא, מבקשת לבדוק תופעה מסוימת ולבחון אותה בכלים אקדמיים. זו יכול להיות עבודת סמינריון, תזה, עבודת גמר או אפילו עבודה קצרה בסגנון פרו סמינריון. עבודה לדוגמא בשיטות מחקר נועדה לאפשר לסטודנטים להתנסות בביצוע מחקר קטן כחלק מההכנה לקראת כתיבת סמינריון.

הנחיות לכתיבת עבודת מחקר

מה המבנה של עבודת מחקר?

המבנה של כתיבת עבודה אקדמית מזכיר במידה רבה ולא בכדי את המבנה של מאמרים אקדמיים. בהתאם לכללי הסטנדרטיזציה כל עבודת מחקר מתחילה במבוא שמציג את נושא המחקר ואת הרציונל לבחירתו. זהו כרטיס הביקור של העבודה ולפיו עתיד הקורא להחליט האם לקרוא אותה או לא. לפיכך על המבוא להיות מתומצת אך להציג את הנושא באופן ברור וכן להקיף את כל המשתנים שבהם עוסקת העבודה.

החלק הבא כולל סקירת ספרות. כאן מוצגים מושגים מרכזיים, תיאוריות ונתונים עדכניים מהספרות בתחום. בסיום הסקירה מובאת שוב שאלת המחקר ומובילה לפרק שיטת המחקר. פרק זה מציג את המשתנים, כלי המחקר, נתוני המחקר וההליך בצורה פשוטה ושיטתית מבלי להחסיר אף פרט. סוגיות אתיות שעלו יוזכרו בחלק זה עם הנמקות והסברים לדרכי ההתמודדות עמן.

הפרק הבא הוא פרק הממצאים שמביא את ממצאי המחקר כפי שעלו בראיונות, תצפיות, קבוצות מיקוד או שאלונים. לאחר מכן מגיע פרק הדיון שמביא את הממצאים ביחד עם סקירת הספרות ומציג טענה מחקרית. זה הזמן לענות על שאלת המחקר ולבחון האם אוששו או נדחו השערות המחקר. בסיום הפרק מוצגים עיקרי הממצאים, מסקנות ותובנות להמשך לצד מגבלות המחקר. לבסוף מובאת רשימת המקורות ונספחי העבודה.

עבודה לדוגמא בשיטות מחקר

מה המטרה של עבודה מחקרית?

המטרה של עבודה מחקרית היא לחדש. להביא טיעון חדש או להפריך פרדיגמה קיימת. זה נעשה כאמור לאור הספרות ובהתאם לממצאי המחקר. לפיכך חשוב מאד לדייק בשלב בחירת השאלה וכלי המחקר כדי להבטיח תוצאות שניתן יהיה לנמק בפרק הדיון. לעומת זאת עבודה לדוגמא בשיטות מחקר מבקשת להכין את הסטודנטים להתמודדות עם עבודת חקר ולפיכך אינה בהכרח מבקשת לחדש אלא דווקא להתנסות.

אילו נתונים אמורים להופיע בעבודת מחקר?

הנחיות לכתיבת עבודת מחקר ובפרט לגבי הנתונים עשויות להשתנות מעת לעת אולם בכל העבודות נדרש להציג את כלי המחקר ולתאר את אוכלוסיית המחקר. עוד נדרש להביא נתוני תוקף ומהימנות בעבודות כמותניות כדי להוכיח תקפות המחקר. בנוסף, למחקר עצמו נדרש למלא שאלונים כמותניים שמהם נגזור נתונים שיעזרו לבדוק את שאלות המחקר. איסוף הנתונים נעשה בצורה שיטתית ומנומקת שישלה היגון ושאותו נסביר בפרק שיטת המחקר.

הגענו לסוף! להסבר נוסף על סוגי עבודות סמינריון מחקריות או טיפים 10 מעולים לכתיבת עבודת סמינריון.

יש לכם שאלות נוספות? מוזמנים להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

חייגו עכשיו 077-4077496 או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

קטגוריות שירותים

דוגמא לעבודה סמינריונית בחינוך

כתיבת עבודות סמינריון בחינוך בד”כ דורש הרבה ידע והבנה של תחומי החינוך השונים. אנחנו ממליצים לשים לב איזה נושא בוחרים בהתאם לסוג המחקר אותו אתם נדרשים לבצע, מי שכבר עוסק בתחום החינוך

קרא עוד »
כתיבת עבודות

דוגמא לעבודה בפוליטיקה ותקשורת

להלן כמה עצות וטיפים מהכותבת המצטיינת שלנו קרן בוגרת תואר ראשון בפוליטיקה ותקשורת שכתבה מספר עבודות בתחום, וכמובן תשמח לסייע גם לכם בכתיבת עבודת סמינריון. כתיבת עבודה אקדמית הינה גולת

קרא עוד »
פותחים שעונים: כמה זמן לוקח לכתוב סמינריון ביהדות?

דוגמא לעבודת סמינר בפסיכולוגיה

עבודת הסמינריון בפסיכולוגיה, אחת המטלות האקדמאיות המורכבות ביותר שיש לבצע בתחום מדעי החברה. עבודה סמינריוניות בפסיכולוגיה מצריכה יכולת אנליטית מצד אחד, ומצד שני יכולת ורבלית ברמה הגבוהה ביותר שיש. כמו בכל עבודה

קרא עוד »
כתיבת עבודות אקדמיות בתשלום
acmsnat

עבודה סמינריונית עיונית לדוגמא

תחום האקדמיה מבקש להתקדם כל הזמן ולחקור סוגיות שונות מנקודות מבט אחרות לפי הפרדיגמה האקדמית. זה כולל העלאת שאלות, ביסוס השערות, בדיקת ההשערות וחיבור למקורות הידע הקיימים כמו תיאוריות מושגים

קרא עוד »
כתיבת הצעת מחקר לדוקטורט
acmsnat

דוגמא לעבודת סמינריון במדעי החברה

עבודת סמינריון ככלל היא עבודה מחקרית שדנה בסוגיה מחקרית מסוימת. היא כוללת שאלת מחקר ונשענת על תשתית תיאורטית רחבה, ספרות מקצועית ומבקשת לענות על השאלה המחקרית בין אם בעבודה אמפירית

קרא עוד »

באקדמיה מאסטר נשמח לתת ייעוץ ללא כל התחייבות

חייגו עכשיו 077-4077496
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

שתף :

למה דווקא אנחנו

לא מתפשרים על ההצלחה שלך

אנחנו מבינים כמה חשוב לך להצליח בלימודים. הכותבים המומחים שלנו יודעים להעניק לך את הסיוע והליווי שיעזרו לך להגיש את עבודת הסמינריון שלך ברמה הגבוהה ביותר.

אקדמית זאת השפה שלנו

אנחנו יודעים שיש לך את הידע והרצון להצליח. הכותבים המנוסים שלנו יעזרו לך לערוך את הדברים ולעמוד בהצלחה בכל הדרישות של כתיבה אקדמית נכונה ומדויקת.

חוסכים לך זמן

אנחנו מכירים את הקשיים והאילוצים של חוסר זמן פנוי כדי להתמסר לגמרי ללימודים. הכותבים המקצועיים שלנו יסייעו לך וילוו אותך לאורך כל השלבים בעבודה האקדמית, כדי להבטיח שהעבודה שלך תושלם בהצלחה ותוגש בזמן.

ההצלחה כולה שלך

אנחנו דואגים להצלחה שלך. כל עבודה אצלנו מקורית ב-100% ונכתבת בעזרת המומחים שלנו במיוחד בשבילך בשיתוף פעולה מלא: ממך נדרש להעביר לנו חומרים, להיפגש עם המרצים, לעבור על הדברים, לתת לנו את ההערות, הנתונים והרעיונות.

יש לך 100% ביטחון

אנחנו מחוייבים לביטחון שלך. הכותבים האקדמיים שלנו ילוו וינחו אותך כדי להבטיח שגם אם ישאלו אותך שאלות על העבודה המקורית שלך - יהיו לך תמיד התשובות הטובות ביותר.

תוצאות מוכחות

אנחנו מתגאים בכך ש80 אחוז מהלקוחות שלנו הם לקוחות חוזרים, זהו הסימן הבולט ביותר להצלחת השירות והסיוע שאנחנו מעניקים. אנחנו נעשה את מיטב המאמצים שגם אתם תהיו הלקוחות החוזרים והממליצים שלנו!

לקבלת ייעוץ מקצועי
לקבלת ייעוץ ללא עלות
© כל הזכויות שמורות אקדמיה מאסטר
Scroll to Top
גלילה למעלה

התחייבות שלנו: הסמינריון שלך יהיה ברמה הגבוהה ביותר

97% מעבודות הסמינריון שנכתבות בסיוע ובליווי שלנו מקבלות ציון מעולה

השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם בהקדם

גם לך מגיע להצליח!

השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם בהקדם