מהם כללי כתיבה אקדמית apa?

בעולם האקדמיה יש תמיד הסתמכות על ידע קודם. סטודנטים וחוקרים בכירים כאחד נדרשים לעגן את הטענות המחקריות שלהם בידע תאורטי קיים ולהפריכו או לאשש אותו באופן מנומק שמגובה בממצאים. כדי להבטיח אי פגיעה בזכויות יוצרים ישנם כללים ברורים לטובת כתיבה אקדמית אחידה ותקינה, כללים אלו מכונים מכונים כללי ציטוט APA.

אלו כללי ציטוט מחייבים שנהוגים בכל החוגים ומייצרים בכל כללים דומים וסטנדרטיזציה. כאמור כתיבה אקדמית חפה מנימה אישית והיא חייבת לגבות את עצמה בידע הקיים. כאשר אנחנו קוראים מאמר מחקרי כללי ציטוט APA יעזרו לנו לאתר מתוכו חומרים. בדרך זו נשמרת שרשרת הידע האקדמי וכל מאמר פותח פתח לקריאה נוספת.

כללי כתיבה אקדמית apa

מה הכללים אומרים?

כללי ציטוט APA מבהירים לקורא האם מדובר בספר, כתב עת, אתר אינטרנט, ספר ערוך או מקראה. בדרך זו הוא יכול בקלות לאתר חומרים שנמצאים ברשימה הביבליוגרפית של מאמר כזה או אחר. נניח למשל שאנחנו כותבים עבודה אקדמית בנושא אלימות בבית הספר. במהלך הקריאה של חומר אקדמי נתקלנו בציטוט של מאמר חשוב לעבודה שלנו. מה שנוכל לעזות בזכות כללי ציטוט APA הוא לגשת לרשימת המקורות בסוף המאמר ובתוכה למצוא את השם של המאמר שאנחנו מעוניינים להעמיק בו.

מתי ישמשו אותנו כללי ה- APA?

כללי ציטוט מתייחסים לא רק לרישום הפריטים ברשימת המקורות אלא גם לאופן שבו מצטטים מתוך מאמר או מתוך ממצאים בגוף המחקר. כך למשל ציטוטים ארוכים מעל 40 מלים יופיעו בנפרד מהטקסט וללא מירכאות לעומת ציטוט קצר שיופיע בתוך הטקסט עם מירכאות. בהקשר זה בגוף הטקסט יש להזכיר גם כן את המקור המצוטט וכללי ה APA מסבירים כיצד בדיוק לעשות זאת. המטרה היא להבין מי אמר מה ואילו טענות עלו על ידי אילו חוקרים. 

ככלל כתיבת עבודה אקדמית דורשת חשיבה עצמאית וניסוח במלים של החוקר אולם לעתים עולה הצורך לצטט אמירה מסוימת או היגד בעל חשיבות. במקרים כאלו גם כן מגדירים כללי הציטוט כיצד לעשות זאת והם מנחים להפנות לעמוד המסוים שבו נאמרו הדברים במאמר או בספר.

כללי כתיבה עבודה אקדמית

למה משתמשים דווקא בכללים הללו?

סטנדרטיזציה היא נשמת אפה של האקדמיה והיא מאפשרת לייצר שפה משותפת לכל הסטודנטים בכל רחבי העולם באמצעות כתיבה אקדמית אוניברסלית ואחידה. סטודנט שקורא עבודה שנכתבה במדינה זרה יודע לפי כללי הציטוט להבין את רשימת המקורות ולעשות בה שימוש בעת הצורך. זו בדיוק הסיבה אגב שגם כללי כתיבת עבודה אקדמית הם אחידים ומבקשים ליצור שפה דומה שתהיה מקובלת בכל עולם האקדמיה.

היכן נהוג להשתמש בשיטה זו?

כתיבה אקדמית הנשענת על כללי ציטוט APA נהוגים בעיקר במדעי החברה אולם יותר ויותר חוגי לימוד מאמצים אותם מתוך ההבנה שאלו כללים טובים וברורים. ככלל בכל חוג לימוד נהוגים כללי ציטוט מעט שונים עם הבדלים קלים ביותר אולם העיקרון זהה. שימוש בכללים מבטיח סטנדרטיזציה של המחקר וחיבור לגוף הידע הקיים.

באקדמיה מאסטר נשמח לתת ייעוץ ללא כל התחייבות

חייגו עכשיו 077-4077496
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

שתף :

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

חייגו עכשיו 077-4077496 או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

קטגוריות שירותים

לקבלת ייעוץ מקצועי
לקבלת ייעוץ ללא עלות
© כל הזכויות שמורות אקדמיה מאסטר
גלילה למעלה

צריכים עזרה?

השאירו שם טלפון ונציג שלנו יחזור בהקדם

רגע לפני שאתם עוזבים...

השאירו שם וטלפון ונציג שלנו יחזור בהקדם