מהו סילבוס?

בעולם האקדמיה נלמדים קורסים שונים ומגוונים ולעתים במסגרת תואר אחד לומדים סטודנטים מגוון רחב של קורסים שמשיקים במידה כזו או אחרת לתחום ולנושא של התואר עצמו. כדי להבטיח אחידות ושקיפות מלאה בהבנה של נושא הקורס והתכנים שיילמדו בו לכל קורס מופק סילבוס. סילבוס הוא בעצם תכנית הלימודים והוא מפרט את מטרת הקורס, הנושאים שיילמדו בו, הדרישות שבהן יצטרכו לעמוד הסטודנטים ורשימת המאמרים שיילמדו בו בכל שיעור ושיעור.

סילבוס מפורט הוא המפתח ליצירת תיאום ציפיות בין המרצה לסטודנטים והוא מהווה מעין תמצית של הקורס כולו. במקרים מסוימים לקראת לימודי המשך נדרשים בוגרים להמציא את הסילבוס של קורסים שונים מהתואר הקודם כדי להוכיח מה למדו והאם הם זכאים לפטור בגין קורסים מסוימים. עוד ניתן למצאו בסילבוס את דרכי ההתקשרות עם המרצה, שעות הקבלה שלו וגם קוד אתי שמפרט את הציפיות שלו מהסטודנטים ואת המדיניות כלפי אי עמידה בהן.

סילבוס

איפה אפשר למצוא אותו?

את הסילבוס ניתן למצוא באתר הקורס באוניברסיטה או במכללה. בתחילת השנה כל מרצה מחלק לסטודנטים עותק כתוב של הסילבוס ובהמשך השנה ניתן לחיזור ולעיין בו. כאמור הסילבוס יהיה נגיש גם באתר הקורס וגם בדרך כלל על לוח המודעות של חוג הלימוד.

למה חשוב לקרוא אותו לפני שניגשים לכתיבת העבודה?

עבודה אקדמית דורשת יכולת הפשטה ועיבוד של נושא ולכם רגע לפני שכותבים עבודת סמינריון או כל עבודה אחרת חשוב לגשת ולעיין בו. נושא הקורס הכללי מספק מושג כללי על התחומים שבהם עוסק הקורס, אולם בסילבוס ניתן לעמוד על היבטים שונים של הנושא בדגשים ומנקודות מבט ייחודיות. כך למשל קורס שעוסק בספורט וחברה, יכול לכלול נושאים שונים ומגוונים. עיון בסילבוס יכול לסייע לסטודנט להתמקד בתת נושא מיוחד כמו למשל נשים וספורט או ספורט ולאומיות. עיון בסילבוס לפני כתיבת עבודות אקדמיות עשוי לסייע גם לאתר מאמרים חשובים או לזהות מיהם הכותבים החשובים בתחומים מסוימים. לעתים מרצים מגבילים את הסטודנטים ולא מאפשרים להיעזר במאמרים מהסילבוס או רק במספר מצומצם מהם ולעתים הם דורשים שימוש במאמרים מתוכו. בהתאם לכך יכולים סטודנטים לאתר מאמרים מהתחום ולהיעזר במידע הקיים בסילבוס שבדרך כלל יכלול את הכותבים המרכזיים והחשובים ביותר בתחום מסוים.

סיוע בעבודה אקדמית

כיצד הסילבוס יכול לסייע בעבודה אקדמית?

כאמור הסילבוס מאפשר להתמקד ולמצוא תת נושא בתחום הידע הרחב ומתוכו לצאת לשאלת מחקר ולנושא ממוקד בעבודה. מעבר לכך הוא מאפשר לזהות מיהם הכותבים החשובים בתחום הידע ובמקרה שאין להשתמש במאמרים עצמם ניתן לפנות למאמרי הסילבוס ולדלות מתוכם פריטים ביבליוגרפים. דליית הידע מתוך הסילבוס היא רבה וחשוב ביותר לעיין בתכנית שמוצעת בו לפני תחילת העבודה ובפרט לקראת בחירת נושא העבודה. מדובר על כלי חשוב שמאפשר להתבונן על הקורס במבט על ולבחון מהם הנושאים השונים שנלמדו בו.

באקדמיה מאסטר נשמח לתת ייעוץ ללא כל התחייבות

חייגו עכשיו 077-4077496
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

שתף :

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

חייגו עכשיו 077-4077496 או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

קטגוריות שירותים

לקבלת ייעוץ מקצועי
לקבלת ייעוץ ללא עלות
© כל הזכויות שמורות אקדמיה מאסטר
גלילה למעלה

צריכים עזרה?

השאירו שם טלפון ונציג שלנו יחזור בהקדם

רגע לפני שאתם עוזבים...

השאירו שם וטלפון ונציג שלנו יחזור בהקדם