כתיבת תזה

אחד השיאים של מסלול אקדמי בתארים מתקדמים הוא כתיבת תזה. בשונה מעבודות אקדמיות אחרות כמו כתיבת סמינריון או עבודת גמר תזה היא העבודה המשמעותית והרצינית יותר. כך גם התהליך לכתיבתה הוא תהליך ארוך ומפותל שבו נדרשים סטודנטים לתארים מתקדמים להוכיח שליטה בתחום הידע הרלוונטי, חיבור למקורות הידע וכמובן יכולת לבצע מחקר ולהסיק ממנו מסקנות חשובות ובהורת משמעות.

 

המילה תזה במשמעותה היא רעיון שהגה אדם, ומכאן שעבודת התזה אמורה להציג רעיון חדשני של החוקר בתחום בעל חשיבות מחקרית שטרם נחקר עד כה. משום כך לא רק לכל אורך כתיבת תזה נדרשים הסטודנטים לנמק ולהסביר את בחירותיהם, אלא גם כבר בתחילת התהליך בעת כתיבת הצעת מחקר לתזה על הסטודנטים להוכיח ולנמק את הבחירה בנושא ואת החשיבות המחקרית שלו. במלים אחרות על הכותב להראות מחד שהנושא חשוב ובעל משמעות מחקרית ומאידך שהוא טרם נחקר לעומק.

עבודת תזה צריכה להיות בהיקף גדול- בין חמישים למאה עמודים, שרובם כוללים את החלק המחקרי ואת המסקנות שנובעות ממנו. בשונה מכתיבה של עבודת סמינריון למשל שבה המרצים מבקשים לראות יכולת כתיבה אקדמית וחיבור בין מקורות שונים, בעבודת תזה החלק הזה כבר מובן מאליו וכעת על הסטודנט להוכיח יכולת מחקרית, ניתוח והסקת מסקנות ברמה גבוהה מאד. כתיבת הצעת מחקר לתזה ותזה הינן תהליך מפרך וקשה, אולם הסיפוק מעבודה כזו הוא רב. הצעת מחקר לתזה

לא מעט מועמדים מתלבטים האם לבחור במסלול לימודים עיוני ללא צורך בכתיבת הצעת מחקר לתזה או במסלול מחקרי שבו יידרשו לכתוב תזה בסיום. אין תשובה אחת לשאלה הזו, אולם ברר שמסלול שכולל כתיבת תזה יפתח בפני בוגריו דלתות רבות יותר בין אם יבחרו באפיק מחקרי כמו המשך לימודים לדוקטורט ובין אם יבחרו להשתלב בשוק העבודה. מה שבטוח הוא שמסלול עם תזה נחשב יוקרתי יותר ולכן גם אם אין תכנון להמשיך מיד לאחר הלימודים לתואר נוסף, הרי שלהמשך הדרך מדובר על קלף מנצח.

באשר למורכבות התהליך, למרבה ההקלה ניתן לקבל כיום סיוע משמעותי מחברות מקצועיות שבהן כותבים מקצועיים יוכלו לסייע החל מניסוח הצעת המחקר לתזה, המשך בביצוע ניתוחים סטטיסטיים וכלה בתיקונים, הגהה או כתיבת חלקים נוספים מהעבודה. כל אלו עשויים להקל על התהליך של כתיבת עבודות תזה ולאפשר לבוגרי התארים המתקדמים לסיים את הלימודים עם תזה איכותית ובציון גבוה.

באקדמיה מאסטר נשמח לתת ייעוץ ללא כל התחייבות

חייגו עכשיו 077-4077496
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

שתף :

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

חייגו עכשיו 077-4077496 או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

קטגוריות שירותים

לקבלת ייעוץ מקצועי
לקבלת ייעוץ ללא עלות
© כל הזכויות שמורות אקדמיה מאסטר
גלילה למעלה

צריכים עזרה?

השאירו שם טלפון ונציג שלנו יחזור בהקדם

רגע לפני שאתם עוזבים...

השאירו שם וטלפון ונציג שלנו יחזור בהקדם