טיפים לכתיבת סמינריון בספרות 

תוכן עניינים

לימודי התואר הראשון בספרות מפגישים אתכם, הסטודנטים, עם טקסטים ספרותיים וסדנאות של כתיבה יוצרת, מודלים ותיאוריות, הם מחדדים את “שריר הביקורתיות”, מלמדים אתכם לנתח סוגות שונות ומעשירים את עולמכם הפנימי. 

כמו בכל תוכנית הנלמדת במוסד לימודים להשכלה גבוהה, גם אתם, הסטודנטים לספרות בפקולטת מדעי הרוח, נדרשים לכתוב עבודת מחקר – סמינריון. ישנו מיתוס כי סמינריון בספרות הוא סמינריון שפשוט וקל לחקור ולכתוב אותו (ישנם אלו שאף מכנים אותו כ”לונה פארק”). בפועל, עבודת מחקר היא עבודת מחקר, וגם הסמינריון בספרות מצריך מכם להפגין יכולות מחקר, שאילת שאלות ומענה עליהן, קריאת חומרים והבחנה בין העיקר לטפל, בניית טיעונים, הסקת מסקנות וכיוצא בזה.

רגע לפני שאתם יוצאים לדרך – למסע מרתק, מלמד ומעצים, קחו אתכם לדרך שלושה טיפים מעולים לכתיבת הסמינריון הראשון שלכם. 

1. כתבו מראש את העבודה בשפה “אקדמית”

כסטודנטים לספרות, גם אתם מגדירים את עצמכם כ”אנשי המילה הכתובה”. עבור חלקכם? כתיבת עבודה היא סוג של מתנה, זאת הודות לאפשרות הניתנת לכם להביא לידי ביטוי את כישורי הניסוח והכתיבה שלכם. לאחר שאספתם חומרים, קראתם אותם, סיכמתם אותם וגיבשתם אותם לכדי חלקים בעבדותכם, החלו בהקלדתם במחשב.

דעו כי הכתיבה האקדמית היא ז’אנר בפני עצמו! ולכן, הטיפ אליכם הוא שלא לכתוב את מסמך הסמינריון ב”שפה חופשית”, אלא לתרגל כבר מהעמוד הראשון את השפה האקדמית. המטרה היא למנוע מצב שתשקיעו בכתיבת מסמך של 25 עמודים שאינו חופף לסטנדרט האקדמי, ולבסוף יהיה עליכם לשכתבו. ככל שתתקדמו וכל עוד תקפידו על ההנחיות והדגשים, כך תרגישו את השפה האקדמית מוקלדת מאצבעותיכם בצורה טבעית.

טיפים לכתיבת סמינריון בספרות

2. אל תקראו את מה שכתבתם בכל יום

סיימתם לכתוב פסקה, עמוד שלם או פרק בעבודה? אל תקראו אותם בכל יום – השאירו את עבודת העריכה והגהה לסוף. התקדמו בכתיבת העבודה ורק בסוף, לאחר שיש בידכם מסמך שלם, השקיעו בשלבי העריכה, דיוק המילים, הגהה, תיקון שגיאות הקלדה וכיוצא בזה. 

מדוע כדאי לאמץ את הטיפ הזה? משום שסביר להניח כי בסופו של דבר, תשמיטו חלקים מסוימים מהעבודה שלכם (כחלק מהעריכה הסופית). לכן, חבל להשקיע מאמץ רב בעריכה של תוכן שלבסוף לא יהיה חלק מעבודתכם.

3. כתיבת אקדמית היא “שריר” שגם אתם תוכלו לפתח – תרגלו אותה בכל יום!

ההמלצה אליכם היא לטפח את הכתיבה האקדמית בכל יום בתקופת כתיבת הסמינר. היתרון היחסי של הכתיבה האקדמית הוא שהיא מבוססת על חוקים ברורים (גם אם הם מעט מציקים), כך שכל הנדרש מכם הוא להכיר אותם ולכתוב לפיהם את המטלות, התרגילים, העבודות האקדמיות וכמובן – הסמינריונים. 

אתם סטודנטים לספרות ולמרות זאת זקוקים לסיוע בכתיבה אקדמית? אנחנו נשמח לסייע לכם בכתיבת הסמינריון שלכם בספרות – בלימודי התואר הראשון או השני. לפרטים נוספים, התקשרו – 077-4077496

 

חייגו עכשיו 077-4077496 או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

קטגוריות שירותים

כתיבת עבודות במדעי המדינה – איך להתמודד עם מחסום כתיבה?
acmsnat

כללי כתיבה אקדמית

כתיבת עבודה אקדמית נסמכת על כללי כתיבה אקדמית ברורים וסדורים שלוקחים בחשבון כל מני גורמים ומשתנים והמטרה היא לייצר סטנדרטיזציה שתקל על מי שקורא חומר אקדמי. מה זה כתיבה אקדמית?

קרא עוד »

הכל על עבודות סמינריון

סמינריון הוא עבודה גדולה שעוסקת בסוגיה מחקרית מסוימת. עבודות סמינריון כוללות בין עשרים לשלושים עמודים והן מהוות במקרים רבים מעין סיכום של תחום מסוים. עבודה סמינריונית יכולה להיות עבודה מחקרית

קרא עוד »

טיפים לסיוע בעבודות אקדמיות

תחילת העבודה ותהליך ההירתמות לכתיבת העבודה יכולה להיות מורכבת ולא פשוטה. ברוב המקרים קיימת אי ודאות לגבי ה’איך להתחיל?’ מה השלבים? כמה זמן לחלק לכל שלב? לכן אנחנו כאן באקדמיה

קרא עוד »

מי מפחד מהעבודה הסמינריונית?

הלימודים מתישים אתכם? כורעים תחת נטל העבודות? העבודה במלצרות משאירה לכם מעט מאד זמן ללימוד וחקר? יש פתרון לכך. במציאות האקדמית בישראל, כמו במדינות רבות בעולם המערבי שבה הדרישות האקדמיות

קרא עוד »

באקדמיה מאסטר נשמח לתת ייעוץ ללא כל התחייבות

חייגו עכשיו 077-4077496
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

שתף :

למה דווקא אנחנו

לא מתפשרים על ההצלחה שלך

אנחנו מבינים כמה חשוב לך להצליח בלימודים. הכותבים המומחים שלנו יודעים להעניק לך את הסיוע והליווי שיעזרו לך להגיש את עבודת הסמינריון שלך ברמה הגבוהה ביותר.

אקדמית זאת השפה שלנו

אנחנו יודעים שיש לך את הידע והרצון להצליח. הכותבים המנוסים שלנו יעזרו לך לערוך את הדברים ולעמוד בהצלחה בכל הדרישות של כתיבה אקדמית נכונה ומדויקת.

חוסכים לך זמן

אנחנו מכירים את הקשיים והאילוצים של חוסר זמן פנוי כדי להתמסר לגמרי ללימודים. הכותבים המקצועיים שלנו יסייעו לך וילוו אותך לאורך כל השלבים בעבודה האקדמית, כדי להבטיח שהעבודה שלך תושלם בהצלחה ותוגש בזמן.

ההצלחה כולה שלך

אנחנו דואגים להצלחה שלך. כל עבודה אצלנו מקורית ב-100% ונכתבת בעזרת המומחים שלנו במיוחד בשבילך בשיתוף פעולה מלא: ממך נדרש להעביר לנו חומרים, להיפגש עם המרצים, לעבור על הדברים, לתת לנו את ההערות, הנתונים והרעיונות.

יש לך 100% ביטחון

אנחנו מחוייבים לביטחון שלך. הכותבים האקדמיים שלנו ילוו וינחו אותך כדי להבטיח שגם אם ישאלו אותך שאלות על העבודה המקורית שלך - יהיו לך תמיד התשובות הטובות ביותר.

תוצאות מוכחות

אנחנו מתגאים בכך ש80 אחוז מהלקוחות שלנו הם לקוחות חוזרים, זהו הסימן הבולט ביותר להצלחת השירות והסיוע שאנחנו מעניקים. אנחנו נעשה את מיטב המאמצים שגם אתם תהיו הלקוחות החוזרים והממליצים שלנו!

לקבלת ייעוץ מקצועי
לקבלת ייעוץ ללא עלות
© כל הזכויות שמורות אקדמיה מאסטר
Scroll to Top
גלילה למעלה

התחייבות שלנו: הסמינריון שלך יהיה ברמה הגבוהה ביותר

97% מעבודות הסמינריון שנכתבות בסיוע ובליווי שלנו מקבלות ציון מעולה

השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם בהקדם

גם לך מגיע להצליח!

השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם בהקדם