טיפים לכתיבת סמינריון בספרות 

לימודי התואר הראשון בספרות מפגישים אתכם, הסטודנטים, עם טקסטים ספרותיים וסדנאות של כתיבה יוצרת, מודלים ותיאוריות, הם מחדדים את “שריר הביקורתיות”, מלמדים אתכם לנתח סוגות שונות ומעשירים את עולמכם הפנימי. 

כמו בכל תוכנית הנלמדת במוסד לימודים להשכלה גבוהה, גם אתם, הסטודנטים לספרות בפקולטת מדעי הרוח, נדרשים לכתוב עבודת מחקר – סמינריון. ישנו מיתוס כי סמינריון בספרות הוא סמינריון שפשוט וקל לחקור ולכתוב אותו (ישנם אלו שאף מכנים אותו כ”לונה פארק”). בפועל, עבודת מחקר היא עבודת מחקר, וגם הסמינריון בספרות מצריך מכם להפגין יכולות מחקר, שאילת שאלות ומענה עליהן, קריאת חומרים והבחנה בין העיקר לטפל, בניית טיעונים, הסקת מסקנות וכיוצא בזה.

רגע לפני שאתם יוצאים לדרך – למסע מרתק, מלמד ומעצים, קחו אתכם לדרך שלושה טיפים מעולים לכתיבת הסמינריון הראשון שלכם. 

1. כתבו מראש את העבודה בשפה “אקדמית”

כסטודנטים לספרות, גם אתם מגדירים את עצמכם כ”אנשי המילה הכתובה”. עבור חלקכם? כתיבת עבודה היא סוג של מתנה, זאת הודות לאפשרות הניתנת לכם להביא לידי ביטוי את כישורי הניסוח והכתיבה שלכם. לאחר שאספתם חומרים, קראתם אותם, סיכמתם אותם וגיבשתם אותם לכדי חלקים בעבדותכם, החלו בהקלדתם במחשב.

דעו כי הכתיבה האקדמית היא ז’אנר בפני עצמו! ולכן, הטיפ אליכם הוא שלא לכתוב את מסמך הסמינריון ב”שפה חופשית”, אלא לתרגל כבר מהעמוד הראשון את השפה האקדמית. המטרה היא למנוע מצב שתשקיעו בכתיבת מסמך של 25 עמודים שאינו חופף לסטנדרט האקדמי, ולבסוף יהיה עליכם לשכתבו. ככל שתתקדמו וכל עוד תקפידו על ההנחיות והדגשים, כך תרגישו את השפה האקדמית מוקלדת מאצבעותיכם בצורה טבעית.

טיפים לכתיבת סמינריון בספרות

2. אל תקראו את מה שכתבתם בכל יום

סיימתם לכתוב פסקה, עמוד שלם או פרק בעבודה? אל תקראו אותם בכל יום – השאירו את עבודת העריכה והגהה לסוף. התקדמו בכתיבת העבודה ורק בסוף, לאחר שיש בידכם מסמך שלם, השקיעו בשלבי העריכה, דיוק המילים, הגהה, תיקון שגיאות הקלדה וכיוצא בזה. 

מדוע כדאי לאמץ את הטיפ הזה? משום שסביר להניח כי בסופו של דבר, תשמיטו חלקים מסוימים מהעבודה שלכם (כחלק מהעריכה הסופית). לכן, חבל להשקיע מאמץ רב בעריכה של תוכן שלבסוף לא יהיה חלק מעבודתכם.

3. כתיבת אקדמית היא “שריר” שגם אתם תוכלו לפתח – תרגלו אותה בכל יום!

ההמלצה אליכם היא לטפח את הכתיבה האקדמית בכל יום בתקופת כתיבת הסמינר. היתרון היחסי של הכתיבה האקדמית הוא שהיא מבוססת על חוקים ברורים (גם אם הם מעט מציקים), כך שכל הנדרש מכם הוא להכיר אותם ולכתוב לפיהם את המטלות, התרגילים, העבודות האקדמיות וכמובן – הסמינריונים. 

אתם סטודנטים לספרות ולמרות זאת זקוקים לסיוע בכתיבה אקדמית? אנחנו נשמח לסייע לכם בכתיבת הסמינריון שלכם בספרות – בלימודי התואר הראשון או השני. לפרטים נוספים, התקשרו – 077-4077496

 

באקדמיה מאסטר נשמח לתת ייעוץ ללא כל התחייבות

חייגו עכשיו 077-4077496
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

שתף :

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

חייגו עכשיו 077-4077496 או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

קטגוריות שירותים

לקבלת ייעוץ מקצועי
לקבלת ייעוץ ללא עלות
© כל הזכויות שמורות אקדמיה מאסטר
גלילה למעלה

צריכים עזרה?

השאירו שם טלפון ונציג שלנו יחזור בהקדם

רגע לפני שאתם עוזבים...

השאירו שם וטלפון ונציג שלנו יחזור בהקדם