חמשת האתגרים הגדולים שבכתיבת עבודה סמינריונית

תוכן עניינים

לא משנה באיזה מוסד להשכלה גבוהה אתם לומדים, לאיזו פקולטה אתם משויכים ומהי תכנית הלימוד שבחרתם: כתיבת עבודות סמינריוניות רלוונטית גם לכם. העבודה הסמינריונית היא המטלה הגדולה ביותר שתגישו לאורך תקופת הלימודים, ולרוב היא גם מעידה על שלהי תקופת הלימודים. 

למרות שמדובר על עבודה שבה אתם בוחרים את נושא המחקר, היא עדיין מסתמנת כעבודה המאתגרת ביותר. במידה והאתגרים שבעבודה מעכבים אתכם או מקשים עליכם, דעו כי תוכלו להסתייע בשירות של כתיבת עבודות סמינריוניות.

עבודה סמינריונית

אז מהם חמשת האתגרים הגדולים שבכתיבת עבודת סמינר?

 

1.קריאת חומרים באנגלית

זה לא שאתם פוגשים את השפה האנגלית לראשונה עם עבודת הסמינר, אלא שמדובר על היקף חומרים רב. מרבית החומרים האקדמאים הם בשפה האנגלית, ולטובת כתיבת עבודות סמינריוניות אתם נדרשים לקרוא מחקרים, ראיונות ומאמרים בשפה שאיננה שפת האם שלכם. הבעיה לרוב היא לא בהבנת השפה, אלא דווקא בזמן שלוקח לכם לקרוא את המאמרים, לתרגם אותם ולסכם אותם. 

2.הגדרת שאלת מחקר

מצד אחד, עבודת הסמינר מגלה גמישות כלפיכם – אתם אלו שמגדירים את שאלת המחקר. מצד שני, לא פשוט להגדיר שאלת מחקר. מדובר על שאלה שתנחה ותנווט אתכם בין שיטות מחקר, איסוף נתונים וכיוצא בזה. מהי שאלת מחקר טובה? 

 • שאלה שמעוררת עניין וסקרנות
 • שאלה שניתן לגזור ממנה עוד שאלות קטנות (ראשי פרקים)
 • שאלה בעלת זיקה לנושא הקורס
 • כדאי: שאלת מחקר מקורית (נושא שטרם נחקר)
כתיבת דוקטורט בחו"ל

3.היקף העבודה

לא במקרה כתיבת עבודות סמינריוניות נפרסת על פני מספר חודשים. לרוב, פרק הזמן הניתן לסטודנטים לכתוב עבודה סמינריונית נע בין שלושה חודשים לחצי שנה. מדובר על העבודה הגדולה ביותר – גם בחשיבותה וגם בהיקף שלה. המנחה הוא זה שיגדיר את מספר העמודים הנדרשים, כאשר הטווח המקובל הוא בין 20 ל-40 עמודים (גופן 12, רווח 1.5).

4.כתיבת העבודה

אולי האתגר הגדול ביותר הוא כתיבת העבודה. הכתיבה האקדמית היא “טיפוס” מיוחד, ואין עוד סגנון כתיבה שדומה לה. אתם נדרשים לא רק להפגין בקיאות בשפה העברית, אלא גם בכללי הכתיבה האקדמית. עליכם להקפיד על שפה גבוהה, חלוקה לפסקאות, תחימת החיבור לראשי פרקים, ציון מקורות – בגוף העבודה ובסופה וכן הלאה. הכתיבה לא באה בקלות לכל הסטודנטים, והחלק בו צריכים ליצוק את התוכן אל מסמך הכתיבה, מסתמן כמורכב ביותר.

5.זמן

וכן, גם הזמן משחק תפקיד חשוב בכל הקשור לכתיבת העבודה. בפרק הזמן הניתן לכם, אתם צריכים להספיק המון:

 • הגדרת שאלת מחקר
 • קבלת אישור מהמרצה על השאלה
 • פירוק השאלה לראשי פרקים
 • קריאת מאמרים
 • תרגום מאמרים + סיכומם
 • בחירת מתודולוגיה
 • כתיבת העבודה
 • הגהה + עריכה

אנו שמחים להציע גם לכם שירות של כתיבת עבודות סמינריוניות. נשמח לסייע לכל בכל שלב בעבודה, עם התחייבות לדיסקרטיות, עמידה בזמנים ומחירים הוגנים.

חייגו עכשיו 077-4077496 או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

קטגוריות שירותים

כתיבת עבודות במדעי המדינה – איך להתמודד עם מחסום כתיבה?
acmsnat

כללי כתיבה אקדמית

כתיבת עבודה אקדמית נסמכת על כללי כתיבה אקדמית ברורים וסדורים שלוקחים בחשבון כל מני גורמים ומשתנים והמטרה היא לייצר סטנדרטיזציה שתקל על מי שקורא חומר אקדמי. מה זה כתיבה אקדמית?

קרא עוד »

הכל על עבודות סמינריון

סמינריון הוא עבודה גדולה שעוסקת בסוגיה מחקרית מסוימת. עבודות סמינריון כוללות בין עשרים לשלושים עמודים והן מהוות במקרים רבים מעין סיכום של תחום מסוים. עבודה סמינריונית יכולה להיות עבודה מחקרית

קרא עוד »

טיפים לסיוע בעבודות אקדמיות

תחילת העבודה ותהליך ההירתמות לכתיבת העבודה יכולה להיות מורכבת ולא פשוטה. ברוב המקרים קיימת אי ודאות לגבי ה’איך להתחיל?’ מה השלבים? כמה זמן לחלק לכל שלב? לכן אנחנו כאן באקדמיה

קרא עוד »

מי מפחד מהעבודה הסמינריונית?

הלימודים מתישים אתכם? כורעים תחת נטל העבודות? העבודה במלצרות משאירה לכם מעט מאד זמן ללימוד וחקר? יש פתרון לכך. במציאות האקדמית בישראל, כמו במדינות רבות בעולם המערבי שבה הדרישות האקדמיות

קרא עוד »

באקדמיה מאסטר נשמח לתת ייעוץ ללא כל התחייבות

חייגו עכשיו 077-4077496
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

שתף :

למה דווקא אנחנו

לא מתפשרים על ההצלחה שלך

אנחנו מבינים כמה חשוב לך להצליח בלימודים. הכותבים המומחים שלנו יודעים להעניק לך את הסיוע והליווי שיעזרו לך להגיש את עבודת הסמינריון שלך ברמה הגבוהה ביותר.

אקדמית זאת השפה שלנו

אנחנו יודעים שיש לך את הידע והרצון להצליח. הכותבים המנוסים שלנו יעזרו לך לערוך את הדברים ולעמוד בהצלחה בכל הדרישות של כתיבה אקדמית נכונה ומדויקת.

חוסכים לך זמן

אנחנו מכירים את הקשיים והאילוצים של חוסר זמן פנוי כדי להתמסר לגמרי ללימודים. הכותבים המקצועיים שלנו יסייעו לך וילוו אותך לאורך כל השלבים בעבודה האקדמית, כדי להבטיח שהעבודה שלך תושלם בהצלחה ותוגש בזמן.

ההצלחה כולה שלך

אנחנו דואגים להצלחה שלך. כל עבודה אצלנו מקורית ב-100% ונכתבת בעזרת המומחים שלנו במיוחד בשבילך בשיתוף פעולה מלא: ממך נדרש להעביר לנו חומרים, להיפגש עם המרצים, לעבור על הדברים, לתת לנו את ההערות, הנתונים והרעיונות.

יש לך 100% ביטחון

אנחנו מחוייבים לביטחון שלך. הכותבים האקדמיים שלנו ילוו וינחו אותך כדי להבטיח שגם אם ישאלו אותך שאלות על העבודה המקורית שלך - יהיו לך תמיד התשובות הטובות ביותר.

תוצאות מוכחות

אנחנו מתגאים בכך ש80 אחוז מהלקוחות שלנו הם לקוחות חוזרים, זהו הסימן הבולט ביותר להצלחת השירות והסיוע שאנחנו מעניקים. אנחנו נעשה את מיטב המאמצים שגם אתם תהיו הלקוחות החוזרים והממליצים שלנו!

לקבלת ייעוץ מקצועי
לקבלת ייעוץ ללא עלות
© כל הזכויות שמורות אקדמיה מאסטר
Scroll to Top
גלילה למעלה

התחייבות שלנו: הסמינריון שלך יהיה ברמה הגבוהה ביותר

97% מעבודות הסמינריון שנכתבות בסיוע ובליווי שלנו מקבלות ציון מעולה

השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם בהקדם

גם לך מגיע להצליח!

השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם בהקדם