עבודת סמינריון בחשבונאות

לפני שנדבר על סמינריון בחשבונאות, נדבר תחילה על חשיבות התחום. בעולם שלנו שוק העבודה משתנה כל הזמן. בהתאם לצרכים ולדרישות, מקצועות קמים ונעלמים בין לילה אבל יש תחומים שתמיד יהיו רלוונטיים. דוגמה לכך היא תחום החשבונאות. לימודי חשבונאות נחשבים ללימודים פרקטיים שתמיד יש אליהם ביקוש וזה בגלל הרלוונטיות שלהם לעולם העבודה באשר הוא. עם זאת התחום עצמו עבר שינויים בעשורים האחרונים והתאים את עצמו מחדש לשוק העבודה, מאפייניו והתפתחויותיו השונות.

מהו סמינריון בחשבונאות?

בהלימה לכך לימודי חשבונאות הולכים ומשתכללים והם נוגעים לעולם המספרים, החברות, בורסה ועוד. לפיכך סמינריון בחשבונאות יעסוק בתחומים הללו. בדומה לכל עבודה סמינריונית גם עבודות סמינריוניות בחשבונאות מעלות שאלה מחקרית ומבקשות לבחון אותה לאור ספרות מקצועית ומחקר בר קיימא.

סמינריון בחשבונאות

דרישות בעבודות סמינריוניות מסוג זה

כאשר מדובר על כל עבודה סמינריונית ועל סמינריון בחשבונאות בפרט, נדרשת העבודה לעמוד בכללי הכתיבה האקדמית שהם נוקשים וברורים. זה כולל כתיבה קצרה וקולחת במשפטים קצרים ומדויקים. שפת הכתיבה צריכה להיות אקדמית, חפה מטענות אישיות ומכתיבה בגוף ראשון ועליה להסתמך על חומר אקדמי עדכני. בנוסף, הכתיבה צריכה להיות מאורגנת בפסקאות מסודרות שמאורגנות ברצף בעל היגיון קוהרנטי במבנה של משפך- מהנושא הרחב לשאלת המחקר הצרה. על הכותב להסתמך על תיאוריות ומושגי יסוד וכן להציג מחקרים קודמים.

באופן ספציפי עבודה סמינריונית בחשבונאות עוסקת בתחום ידע כלכלי ולכן היא נדרשת לדיוק והבנה מלאה של החומר. זה אומר שימוש בנוסחאות מתאימות לביצוע המחקר עצמו וכן הבהרה של המושגים השונים מעולם הכלכלה.

מה מבנה העבודה בד”כ?

כמו כל עבודה סמינריונית גם עבודת סמינריון בחשבונאות תהיה בנויה ממבוא, סקירת ספרות, פרק השיטה, ממצאים, דיון, מסקנות וסיכום, ביבליוגרפיה ונספחים. פרק המבוא מציג את העבודה, שאלת המחקר והרציונל לבחירתה. סקירת הספרות מציגה תיאוריות ומושגים מרכזיים שעולים מתוך שאלת המחקר.

בפרק השיטה מפורטת שיטת המחקר וכלי המחקר וכל הליך המחקר מראשיתו ועד סופו. ממצאי המחקר מציגים את התשובה לשאלות המחקר עם גרפים, טבלאות ונוסחאות. בפרק הדיון מובאים הממצאים בהלימה לסקירה שהוצגה בתחילת העבודה ובסיכום מובאות מסקנות המחקר, עיקרי הממצאים, המלצות למחקרים בעתיד וכמובן המגבלות של המחקר הנוכחי. הרשימה הביבליוגרפית מציגה את כל החומר התיאורטי שעליו הסתמכנו בעבודה ובספחים יובאו כלי המחקר, טבלאות נוספות ועוד גרפים לפי הצורך.

עבודת סמינריון בחשבונאות לדוגמא

מה שיטת המחקר המקובלת בעבודה זו?

עבודה סמינריונית בחשבונאות עוסקת כמובן בתחומי הכלכלה והשוק ולכן ברוב המכריע של העבודות נעשה שימוש בשיטות מחקר כמותניות. זה כולל שאלונים סגורים, ניתוחי תוכן כמותניים וכדומה. המטרה היא למצוא קשרים בין משתנים על סמך מאגר גדול של נחקרים או נתונים ולכך מתאימה שיטת המחקר הכמותנית.

טיפים לכתיבת סמינריון בחשבונאות

עולם האקדמיה הוא רחב והאתגר המשמעותי בכתיבת עבודה סמינריונית הוא בחירת נושא. עבודת סמינריון לדוגמא, יכולה להתמקד בחברות, ניתוחי שוק, כלכלה מודרנית ועוד. כדי להצליח בביצוע כתיבת עבודה סמינריונית טובה חשוב לבחור נושא שיש עליו חומר מחקרי אך שלא נחקר באופן מעמיק. בנוסף, על הנושא להיות מעניין כדי שתוכלו להתעמק בו בהנאה.

באקדמיה מאסטר נשמח לתת ייעוץ ללא כל התחייבות

חייגו עכשיו 077-4077496
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

שתף :

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

חייגו עכשיו 077-4077496 או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

קטגוריות שירותים

לקבלת ייעוץ מקצועי
לקבלת ייעוץ ללא עלות
© כל הזכויות שמורות אקדמיה מאסטר
גלילה למעלה

צריכים עזרה?

השאירו שם טלפון ונציג שלנו יחזור בהקדם

רגע לפני שאתם עוזבים...

השאירו שם וטלפון ונציג שלנו יחזור בהקדם