עבודה אקדמית בניהול משאבי אנוש

תחום הלימודים של ניהול משאבי אנוש כשמו כן הוא, עוסק במשאב החשוב מכל- המשאב האנושי. בכל מקום עבודה, עבודתם של מנהלי משאבי אנוש היא חשובה ומשמעותית היות שהם אחראיים לרווחת העובדים ולשמירה על תפקוד יעיל שלהם. מהטעם הזה חוגי הלימוד של משאבי אנוש נהנים מפופולריות רבה בכל שנתון ולבוגרי הלימודים הם מציעים מגוון רחב של אפשרויות תעסוקתיות בכל ענפי המשק. אחת המשוכות החשובות שיש לעבור בדרך אל התעודה המיוחלת היא כמובן עבודת סמינריון ובמהלך הלימודים נדרשים סטודנטים מהחוגים השונים של משאבי אנוש לכתוב מגוון רחב של עבודות אקדמיות.

עבודה אקדמית בניהול משאבי אנוש

כיצד לכתוב עבודה סמינריונית בניהול משאבי אנוש?

עבודה אקדמית בניהול משאבי אנוש אינה שונה מהותית מכל עבודה אקדמית אחרת. ההבדל המשמעותי היחיד הוא כמובן בבחירת הנושאים. מנעד הנושאים בתחום של משאבי אנוש הוא רחב ובשלב הראשון נדרש כל כותב עבודה סמינריונית לבחור נושא רלוונטי. עבודות אקדמיות בתחום של משאבי אנוש עוסקות בשוק העבודה והתנאים שקיימים בו, אפליה מגדרית, אפליה מגזרית, עמדות מנהלים ומנכ”לים כלפי סוגיות חברתיות וכלכליות, שינויים שחלים בעולם העבודה ועוד. בכל תחום כזה שנלמד בלימודים ניתן להעמיק במסגרת עבודות הסמינר ובהתאם כמובן לנושא הקורס.

השלב החשוב ביותר בדרך לכתיבת עבודות סמינריוניות בכל תחום ובפרט בתחום של משאבי אנוש הוא כמובן בחירת הנושא. נושא מחקרי הוא הבסיס לכתיבת העבודה ולעתים תגלו שכדי לבחור נושא עליכם להעמיק ולקרוא מעט חומר אקדמי. במקרים אחרים כבר במהלך הקורס תתעורר בכל שאלה שתרצו לחקור מה שיביא אתכם לנסח שאלת מחקר.

שאלת המחקר צריכה להיות ממוקדת וברורה. היא יכולה לכלול שני משתנים ולבחון את הקשר ביניהם או להתבונן על תופעה מסוימת מנקודת מבט ספציפית, לבחון עמדות של בעלי עניין בתחום ועוד. לאחר שאישרתם את שאלת המחקר תדרשו להכין הצעה וראשי פרקים ולהציג מקורות ראשוניים. לאחר אישור ההצעה תוכלו להתחיל לאסוף ולקרוא חומר עיוני.

סמינריון בניהול משאבי אנוש

מה המטרה של כל התהליך המקדים?

המטרה של כל שלבי העבודה הללו היא להוביל אתכם בתהליך מחקרי מובנה אל כתיבת העבודה עצמה. כתיבת עבודות אקדמיות דורשת מהלך אינטלקטואלי וכדי להבטיח תהליך מחשבתי נכון עליכם להשתהות ולהתנסות בכל השלבים הללו שמאפשרים לעבד שוב ושוב ולנסח את שאלת המחקר לאור הספרות הקיימת.

בשלב הבא התחילו בכתיבת הסקירה ובמקביל חשבו על ההליך המחקרי. במקביל לחיפוש החומרים תוכלו לבנות שאלונים או למצוא שאלונים מוכנים. זה הזמן לאתר מרואיינים או נחקרים או למצוא את שדה המחקר הרלוונטי.

שימו לב שיש מרצים שיעבדו אתכם צעד אחר צעד ויבקשו לראות חלקים מהסקירה או כל פרק של העבודה בנפרד. חשוב לעבוד עם המרצה ביחד לפי הנחיותיו כדי להימנע מעבודה מיותרת ולייעל את התהליך. בנוסף, המרצה עשוי לכוון ולדייק את תהליך העבודה ולכן חשוב לעבוד בצמוד אליו.

באקדמיה מאסטר נשמח לתת ייעוץ ללא כל התחייבות

חייגו עכשיו 077-4077496
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

שתף :

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

חייגו עכשיו 077-4077496 או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

קטגוריות שירותים

לקבלת ייעוץ מקצועי
לקבלת ייעוץ ללא עלות
© כל הזכויות שמורות אקדמיה מאסטר
גלילה למעלה

צריכים עזרה?

השאירו שם טלפון ונציג שלנו יחזור בהקדם

רגע לפני שאתם עוזבים...

השאירו שם וטלפון ונציג שלנו יחזור בהקדם