עבודה אקדמית בנושא גירושין

עבודות סמינריון עוסקות בתופעות חברתיות שונות ומבקשות להציג לגביהן מבט רב ממדי. זו יכולה להיות עבודה בכל נושא, מה שחשוב הוא להעלות מצד אחד שאלה ממוקדת סביב תופעה מסוימת ומצד שני להציע מבט רחב יריעה שסובב את שאלת המחקר. מטבעו שואף המחקר להיות רלוונטי ולהתמקד בתופעות שמעניינות מבחינה חברתית ושיש חשיבות לחקור אותן. דוגמה לנושא כזה הוא נושא הגירושין. עבודה אקדמית בנושא גירושין תתמקד בנושא הגירושין ותבקש לבחון זווית מסוימת בו שטרם נחקרה. זה יכול להיות בהקשר של לימודי משפטים, מדעי החברה, סוציולוגיה, פסיכולוגיה, תקשורת או עוד נושאים רבים אחרים.

מהו סמינריון בנושא גירושין?

עבודה אקדמית מטבעה מבקשת לחקור ולהציג טענה שמנומקת ומגובה על ידי ספרות מחקרית ותיאוריות קודמות. לעולם חוקר או כותב לא יביא טענה יש מאין ותמיד עליו להסתמך על ידע קודם. לפיכך גם בבואנו לכתוב עבודה אקדמית בנושא גירושין עלינו לבחון את הנושא, מחקרים קודמים, ספרות רלוונטית, להציג מושגים מרכזיים שקשורים בו ותיאוריות שעשויות להסביר את התחום. כל זה בהלימה כמובן לתחום הידע הנלמד. עבודות אקדמיות שמתמקדות בנושא הגירושין מנקודת מבט פסיכולוגית יסתמכו על תיאוריות מתחום הפסיכולוגיה ולעומת זאת סמינריון שמתמקד בגירושין מנקודת מבט משפטית יסתמך על פסקי דין, חקיקה וחומר רלוונטי נוסף מהתחום.

עבודה אקדמית בנושא גירושין

מה מבנה העבודה?

כתיבת עבודות אקדמיות דומה בעיקרה למחקרים ומאמרים שכולנו מכירים מתקופת הלימודים. ישנן עבודות קטנות ומצומצמות יחסית שמציגות ספרות מחקרית ותיאוריות, מה שמכונה מאמרי REVIEW. ישנן עבודות פרו סמינריון שהן למעשה סמינריון קצר שמביא סקירה קצרה, חלק מחקרי מצומצם ומסקנות. עבודה כזו תהיה קצרה מסמינריון רגיל אבל היא מהווה מעין הכנה עבורו ולכן נדרשת לעמוד בכל הכללים של עבודות סמינריוניות. עבודה סמינריונית תכלול מבוא, סקירת ספרות, שיטת מחקר, ממצאים ודיון ולבסוף תציג רשימה ביבליוגרפית ונספחים.

מה שיטת המחקר המקובלת בעבודה זו?

עבודות אקדמיות יכולות להתבצע במגוון שיטות ומחקרים על נושא הגירושין יכולים להיות מגוונים למדי בהקשר של בחירת שיטת המחקר. בתחום של מדעי החברה למשל ניתן לכתוב עבודה איכותנית תבחן את התופעה במבט רוחבי ותבקש לבחון את נקודת המבט של ילדים, זוגות, נשים, גברים או קרובי משפחה אחרים בראיונות עומק. ניתן להתמקד דווקא באנשי מקצוע שמלווים את התהליכים הללו כמו שופטים או עורכי דין. אפשרות אחרת היא לכתוב עבודה כמותנית עם שאלונים סגורים שבהן נשווה בין גברים ונשים או קבוצות שונות באוכלוסייה כמו ערבים ויהודים בקבוצות מחקר גדולות מה שיאפשר הכללה של הממצאים על כלל האוכלוסייה. ניתן לבצע ניתוחי תוכן ולבחון למשל את סוגיית הייצוג של הגירושין בתקשורת בחדשות,דרמה או קומדיה.

כתיבת עבודות אקדמיות בנושא גירושין

טיפים לכתיבה עבודה בנושא גירושין

נושא הגירושין הוא נושא שנחקר לא מעט, אבל הוא משתנה ומתעצב בהתאם לשינויים חברתיים שמתרחשים כל הזמן. לכן הדבר החשוב ביותר הוא לבחור נושא שיהיה רלוונטי לימינו ושטרם נחקר לעומק. משום שמדובר על תופעה עדכנית ורלוונטית חשוב להסתמך על נתונים עדכניים.

באקדמיה מאסטר נשמח לתת ייעוץ ללא כל התחייבות

חייגו עכשיו 077-4077496
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

שתף :

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

חייגו עכשיו 077-4077496 או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

קטגוריות שירותים

לקבלת ייעוץ מקצועי
לקבלת ייעוץ ללא עלות
© כל הזכויות שמורות אקדמיה מאסטר
גלילה למעלה

צריכים עזרה?

השאירו שם טלפון ונציג שלנו יחזור בהקדם

רגע לפני שאתם עוזבים...

השאירו שם וטלפון ונציג שלנו יחזור בהקדם