מה ההבדל בין עבודה אקדמית טובה למצוינת?

עולם האקדמיה גדוש במשימות ואינספור סטודנטים כותבים בכל שנה עבודות אקדמיות רבות ובפרט עבודות סמינריון. נשאלת השאלה מה גורם להבדל בין עבודה אקדמית טובה ובין עבודה מצוינת והתשובה, כצפוי מורכבת. למרבה ההפתעה ההבדל בין עבודה טובה ומורכבת אינו בהכרח בהיקף אלא בעומק ובמהות. עבודה טובה עונה על כל הדרישות של עבודה אקדמית ועבודה מצוינת מתעלה מעליהן ומשלבת בין שיטות וכלי מחקר, כוללת ניתוחים ברמה גבוהה ומציעה ממצאים עשירים. בעבודה טובה הכותב עונה על שאלת המחקר ובעבודה מצוינת הוא מנתח אותה לעומק ומציג הסברים מנומקים והגיוניים לממצאים באופן שמתיישב עם הידע הקיים.

מה עושה את ההבדל?

הדבר החשוב ביותר בבואנו לכתוב עבודה אקדמית ובפרט עבודת סמינריון הוא המחויבות שלנו לתהליך והחיבור שלנו לנושא. כך למשל נושא שקרוב לליבנו ייצר מחויבות עמוקה יותר ויוביל להעמקה ולדיוק רבים יותר שיבואו לידי ביטוי לכל אורך הדרך ובפרט ישפיעו על איכות העבודה ועל האופן שבו היא תוערך על ידי הקוראים. זאת ועוד, עבודה מצוינת היא כזו שמשלבת בין מספר רב של מקורות מידע ובעיקר על מקורות בשפה האנגלית שהם עדכניים. משום שעולם האקדמיה תמיד שואף קדימה עבודות אקדמיות מצוינות נשענות על חוקרים רלוונטיים ומתבססת גם על מקורות ידע ישנים אך משמעותיים. עבודה אקדמית מצוינת עושה שימוש בכל הכללים של כתיבה אקדמית בהירה, מדויקת וחפה ממטאפורות או שימוש בגוף ראשון.

 

מהם הדברים הקטנים שעוזרים להפוך את העבודה למצוינת?

עבודה אקדמית טובה חייבת לתת מענה על שאלת המחקר ולהציע הסברים לממצאי המחקר. עבודה מצוינת תעמיק בסוגיות אלו ותביא הסברים משכנעים וטיעונים מנומקים לממצאי המחקר שיתיישבו עם הספרות המחקרית ואף יאתגרו אותה. משובר על טנגו נצחי שבו על הכותב מצד אחד להיות מתואם ובהלימה עם הספרות המחקרית ומצד שני לאתגר אותה ולהציע פרשנות שונה או חדשה לממצאים קיימים דרך המחקר שלו. מעבר לכך דברים קטנים וחשובים עשויים להפוך את העבודה למצוינת כמו הקפדה על פונטים נכונים, שימוש נכון בכללי הציטוט, רווחים אחידים, אחידות ברמת הכתיבה והכותרות וכדומה. דבר נוסף שיהפוך את העבודה למצוינת הוא שקיפות. תיאור מדויק של שלבי הכתיבה לכל אורך העבודה הן בפרק השיטה והן בסיכום ובדיון עשוי לייצר עבודה קוהרנטית ובעלת היגיון פנימי ומשכך- מצוינת.

 

איך עושים זאת?

כתיבת עבודה אקדמית דורשת לא מעט חשיבה ומשאבים אבל הבשורה הטובה היא שניתן לקבל סיוע בכתיבת עבודות אקדמיות. סיוע מסוג זה עשוי לקדם את העבודה ולהעניק לה ערך מוסף. כך למשל פנייה לסטטיסטיקאי שיבצע את הניתוחים הסטטיסטיים באופן מקצועי תוך שימוש בכל כלי הסטטיסטיקה המתאימים והמתקדמים עשוי להפוך את העבודה לטובה יותר. במקרה שמקבלים סיוע בכתיבה ניתן לשלב בין שיטות מחקר כמותניות ואיכותניות ובכך להעניק לעבודה ערך מוסף וממצאים עשירים יותר.

באקדמיה מאסטר נשמח לתת ייעוץ ללא כל התחייבות

חייגו עכשיו 077-4077496
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

שתף :

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

חייגו עכשיו 077-4077496 או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

קטגוריות שירותים

לקבלת ייעוץ מקצועי
לקבלת ייעוץ ללא עלות
© כל הזכויות שמורות אקדמיה מאסטר
גלילה למעלה

צריכים עזרה?

השאירו שם טלפון ונציג שלנו יחזור בהקדם

רגע לפני שאתם עוזבים...

השאירו שם וטלפון ונציג שלנו יחזור בהקדם