מהו תרגום אקדמי?

תוכן עניינים

מחפשים מידע בנושא ״מהו תרגום אקדמי?״ – אתם בעוד הנכון!

בעולם האקדמיה קריאת מאמרים היא חלק בלתי נפרד מהלימודים בכל שלב שהוא. מרבית החומר האקדמי שנכתב בכל הנושאים, בין אם על ידי חוקרים מישראל ובין אם על ידי חוקרים מהעולם נכתב באנגלית ולכן כל סטודנט מימו הראשון באקדמיה נדרש לקרוא מאמרים אקדמיים באנגלית ולהבין אותם ברמות שונות.

לעתים נדרשים סטודנטים לחלץ מתוך המאמר תכנים כלליים ואז מספיק לקרוא את המאמר ברפרוף ולחלץ מתוכו תובנות מרכזיות. מנגד, לעתים נדרשים הסטודנט לשלוף מהמאמר תכנים ברמת דיוק גבוהה יותר, הבנה של מושגים והגדרה מדויקת שלהם ועוד. במקרים כאלו יש לפנות לשירותי תרגום מאמרים מאנגלית לעברית או ליתר דיוק תרגום אקדמי.

תרגום אקדמי הוא תרגום שלוקח בחשבון את כל הסטנדרטים של עולם האקדמיה ומתרגם את המאמרים בהתחשב בכך. בתרגום כזה נדרשת הבנה של תחום הידע הספציפי לצד היכולת להסביר ולבאר מושגים באופן מקצועי, מדויק ואקדמי.

תרגום מאמרים מאנגלית לעברית

מה ההבדלים בין תרגום אקדמי לתרגום רגיל?

בשונה מתרגום רגיל שמנסה להבין את עיקרי הטקסט באופן כללי תרגום אקדמי שואף לדיוק מרבי ולהבנה של כל המושגים שנזכרים בטקסט. כך, להבדיל מתרגום רגיל ושגרתי שבו ניתן לדלג על מילה או מושג בניסיון להבין את הטקסט ברמת על, תרגום אקדמי מפרק את הטקסט ומביא תרגום מדויק של המושגים, המונחים המקצועיים ושל כל מילה ומילה בתוכו. תרגום מסוג זה מבטיח לכם במידה רבה טקסט קריא וקוהרנטי שתואם את מה שנכתב במאמר המקורי ונצמד אליו באופן המדויק ביותר.

למה כדאי להיעזר בתרגום אקדמי?

כאמור קריאת מאמרים באנגלית היא דבר שבשגרה בלימודים האקדמיים ולא כל מאמר נידרש לתרגם באופן מדויק מילה במילה. עם זאת, לעתים יש צורך להבין מאמר לעומק בין אם לצורך כתיבת עבודה או למטרת רפרט. במצב כזה נפנה לתרגום אקדמי מקצועי שיוכל להעניק לנו תרגום מדויק של המאמר.

במקרים אחרים נידרש לתרגום אקדמי כאשר נרצה להשתמש בשאלון ממחקר באנגלית ולהתאימו למחקר בעברית. תרגום אקדמי במקרה כזה צריך לתרגם את השאלות באופן מדויק מבלי לשנות אותן או לבחור מלים עלולות לגרום להטיה בתשובות. בתרגום מסוג זה נדרש המתרגם להבנה לא רק בתחום הדעת הספציפי אלא גם להבין את המשמעות המתודולוגית של השימוש בשאלונים ואת החשיבות של הדיוק וההיצמדות למקור.

תרגום מאמרים מאנגלית לעברית

מהו תרגום אקדמי ובמה הוא תורם לנו?

התרגום האקדמי עשי לשרת אותנו כאשר אנחנו רוצים לפתוח צוהר לנושא מסוים ולקבל מושג כללי. כך למשל תרגום של מאמר מקיף באופן אקדמי יסייע לנו לסקור את הנושא מנקודת מבט רחבה ויאפשר לנו לקבל מושג כללי. זה ישרת אותנו בעיקר במקרה של כתיבת עבודה גדולה כאשר אנחנו רוצים להבין את הנושא בכללותו. מנגד, בעת כתיבת עבודה סמינריונית למשל יאפשר לנו התרגום האקדמי להבין לעומק מחקר חשוב ומרכזי ויסייע לנו להוציא ממנו מסקנות ותובנות.

חייגו עכשיו 077-4077496 או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

קטגוריות שירותים

כתיבת עבודות במדעי המדינה – איך להתמודד עם מחסום כתיבה?
acmsnat

כללי כתיבה אקדמית

כתיבת עבודה אקדמית נסמכת על כללי כתיבה אקדמית ברורים וסדורים שלוקחים בחשבון כל מני גורמים ומשתנים והמטרה היא לייצר סטנדרטיזציה שתקל על מי שקורא חומר אקדמי. מה זה כתיבה אקדמית?

קרא עוד »

הכל על עבודות סמינריון

סמינריון הוא עבודה גדולה שעוסקת בסוגיה מחקרית מסוימת. עבודות סמינריון כוללות בין עשרים לשלושים עמודים והן מהוות במקרים רבים מעין סיכום של תחום מסוים. עבודה סמינריונית יכולה להיות עבודה מחקרית

קרא עוד »

טיפים לסיוע בעבודות אקדמיות

תחילת העבודה ותהליך ההירתמות לכתיבת העבודה יכולה להיות מורכבת ולא פשוטה. ברוב המקרים קיימת אי ודאות לגבי ה’איך להתחיל?’ מה השלבים? כמה זמן לחלק לכל שלב? לכן אנחנו כאן באקדמיה

קרא עוד »

מי מפחד מהעבודה הסמינריונית?

הלימודים מתישים אתכם? כורעים תחת נטל העבודות? העבודה במלצרות משאירה לכם מעט מאד זמן ללימוד וחקר? יש פתרון לכך. במציאות האקדמית בישראל, כמו במדינות רבות בעולם המערבי שבה הדרישות האקדמיות

קרא עוד »

באקדמיה מאסטר נשמח לתת ייעוץ ללא כל התחייבות

חייגו עכשיו 077-4077496
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

שתף :

למה דווקא אנחנו

לא מתפשרים על ההצלחה שלך

אנחנו מבינים כמה חשוב לך להצליח בלימודים. הכותבים המומחים שלנו יודעים להעניק לך את הסיוע והליווי שיעזרו לך להגיש את עבודת הסמינריון שלך ברמה הגבוהה ביותר.

אקדמית זאת השפה שלנו

אנחנו יודעים שיש לך את הידע והרצון להצליח. הכותבים המנוסים שלנו יעזרו לך לערוך את הדברים ולעמוד בהצלחה בכל הדרישות של כתיבה אקדמית נכונה ומדויקת.

חוסכים לך זמן

אנחנו מכירים את הקשיים והאילוצים של חוסר זמן פנוי כדי להתמסר לגמרי ללימודים. הכותבים המקצועיים שלנו יסייעו לך וילוו אותך לאורך כל השלבים בעבודה האקדמית, כדי להבטיח שהעבודה שלך תושלם בהצלחה ותוגש בזמן.

ההצלחה כולה שלך

אנחנו דואגים להצלחה שלך. כל עבודה אצלנו מקורית ב-100% ונכתבת בעזרת המומחים שלנו במיוחד בשבילך בשיתוף פעולה מלא: ממך נדרש להעביר לנו חומרים, להיפגש עם המרצים, לעבור על הדברים, לתת לנו את ההערות, הנתונים והרעיונות.

יש לך 100% ביטחון

אנחנו מחוייבים לביטחון שלך. הכותבים האקדמיים שלנו ילוו וינחו אותך כדי להבטיח שגם אם ישאלו אותך שאלות על העבודה המקורית שלך - יהיו לך תמיד התשובות הטובות ביותר.

תוצאות מוכחות

אנחנו מתגאים בכך ש80 אחוז מהלקוחות שלנו הם לקוחות חוזרים, זהו הסימן הבולט ביותר להצלחת השירות והסיוע שאנחנו מעניקים. אנחנו נעשה את מיטב המאמצים שגם אתם תהיו הלקוחות החוזרים והממליצים שלנו!

לקבלת ייעוץ מקצועי
לקבלת ייעוץ ללא עלות
© כל הזכויות שמורות אקדמיה מאסטר
Scroll to Top
גלילה למעלה

התחייבות שלנו: הסמינריון שלך יהיה ברמה הגבוהה ביותר

97% מעבודות הסמינריון שנכתבות בסיוע ובליווי שלנו מקבלות ציון מעולה

השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם בהקדם

גם לך מגיע להצליח!

השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם בהקדם