דוגמא לעבודת סמינריון במדעי החברה

תוכן עניינים

עבודת סמינריון ככלל היא עבודה מחקרית שדנה בסוגיה מחקרית מסוימת. היא כוללת שאלת מחקר ונשענת על תשתית תיאורטית רחבה, ספרות מקצועית ומבקשת לענות על השאלה המחקרית בין אם בעבודה אמפירית ובין אם בעבודה עיונית. במדעי החברה הסוגיות הנדונות קשורות לעולם מדעי החברה בין אם בכלכלה, תקשורת, סוציולוגיה וכדומה. נושא המחקר הוא החברה עצמה מהיבטים שונים שמשתנים בין תחום לימוד אחד למשנהו. סמינריון לדוגמא במדעי החברה יכול להיות חקר קהלי תקשורת, חקר סוגיות בכלכלה ועוד.

מהן הדרישות בעבודות סמינריוניות מסוג זה?

סמינריון במדעי החברה הוא כמו כל סמינריון בתחום דעת אחר ועליו לעמוד בכללי הכתיבה האקדמית. זה כולל כתיבה מדויקת, הקפדה על כללי ציטוט ושמירה על זכויות יוצרים, יצירת פסקאות הגיוניות עם רצף קוהרנטי, חיבור הולם בין הפרקים וכתיבה נכונה ומדויקת שאינה בגוף ראשון. המחקר האקדמי הוא כזה שמאופיין בשקיפות ולכן על החוקר לשקף בעבודה את כל ההליך המחקרי לרבות אילוצים ותקלות שקרו בו באופן שהקורא יבין מה בדיוק נעשה ולאיזו מטרה.

מה מבנה העבודה בד”כ?

עבודת סמינריון במדעי החברה כולל מבנה קבוע שבו בתחילת העבודה ישנו מבוא שכולל את רציונל העבודה, חשיבותו והחידוש שלו לתחום הידע. לאחר מכן מובאת סקירת ספרות רחבה של כשמונה עמודים שבה מוצגת הספרות בחלוקה לנושאים. זה כולל תיאוריות מרכזיות, מושגים חשובים, מחקרים קודמים שבחנו את הסוגיה או סוגיות קרובות לה וסיכום עם שאלת המחקר, ההשערות והרציונל לביצוע המחקר. הפרק הבא הוא פרק השיטה שבו בעבודה מעשית מפוטרת שיטת המחקר, כלי המחקר, המשתתפים או אוכלוסיית המחקר, אופן הדגימה וכל הליך המחקר באופן שקוף ומפורט.

בפרק הבא, פרק הממצאים מובאים ממצאי המחקר עם טבלאות, גרפים, ציטוטים ועוד. פרק הדיון הוא הפרק החשוב ביותר ובו מובאת שוב שאלת המחקר עם הרציונל לבחירתה ועיקרי הממצאים עם הסבר וקישור לסקירת הספרות. בפרק זה מביא החוקר את הטעה המחקרית שביסס ומעגן אותה בספרות הקיימת. בסוף הפרק מוצג סיכום של עיקרי הממצאים, מסקנות, המלצות יישומיות, המלצות למחקר עתידי ומגבלות המחקר. בסיום מובאת הביבליוגרפיה ולאחר מכן נספחי העבודה עם כלי המחקר- שאלונים, ראיון, ספר קודים ועוד.

מה שיטת המחקר המקובלת בעבודה זו?

שיטת המחקר במדעי החברה יכולה להיות כמותנית שמבוססת על שאלונים סגורים, ניתוחי תוכן כמותניים או איכותנית שמתבססת על ראיונות עומק, תצפיות וניתוחים סמיוטיים. במקרים רבים נהוג כיום לשלב בין שתי שיטות מחקר- כמותנית ואיכותנית כדי ליצור תמונה רחבה יותר של מושא המחקר.

טיפים לכתיבת סמינריון במדעי החברה

כתיבת עבודת סמינריון בכלל ובפרט סמינריון במדעי החברה היא מורכבת ודורשת זמן. בכל נושא יש להתעמק ולרדת לשורש התופעה ולכן חשוב לבחור נושא שיהיה מעניין ובעל זיקה לכותב או לחוקר. בנוסף חשוב לבחור נושא שיש לחוקר נגישות אליו – נגישות לנחקרים, חומרים תאורטיים ועוד. יתר על כן חשוב לבחור סוגיה שטרם נחקרה כדי שלמחקר יהיה חידוש הולם לתחום הידע.

טוב הגעתם עד הסוף, ועדיין לא ברור לכם? הכנסו לקבלת הסבר למבנה של עבודת סמינריון במדעי החברה בנושא רב תרבותיות.

חייגו עכשיו 077-4077496 או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

קטגוריות שירותים

דוגמא לעבודה סמינריונית בחינוך

כתיבת עבודות סמינריון בחינוך בד”כ דורש הרבה ידע והבנה של תחומי החינוך השונים. אנחנו ממליצים לשים לב איזה נושא בוחרים בהתאם לסוג המחקר אותו אתם נדרשים לבצע, מי שכבר עוסק בתחום החינוך

קרא עוד »
כתיבת עבודות

דוגמא לעבודה בפוליטיקה ותקשורת

להלן כמה עצות וטיפים מהכותבת המצטיינת שלנו קרן בוגרת תואר ראשון בפוליטיקה ותקשורת שכתבה מספר עבודות בתחום, וכמובן תשמח לסייע גם לכם בכתיבת עבודת סמינריון. כתיבת עבודה אקדמית הינה גולת

קרא עוד »
פותחים שעונים: כמה זמן לוקח לכתוב סמינריון ביהדות?

דוגמא לעבודת סמינר בפסיכולוגיה

עבודת הסמינריון בפסיכולוגיה, אחת המטלות האקדמאיות המורכבות ביותר שיש לבצע בתחום מדעי החברה. עבודה סמינריוניות בפסיכולוגיה מצריכה יכולת אנליטית מצד אחד, ומצד שני יכולת ורבלית ברמה הגבוהה ביותר שיש. כמו בכל עבודה

קרא עוד »
כתיבת עבודות אקדמיות בתשלום
acmsnat

עבודה סמינריונית עיונית לדוגמא

תחום האקדמיה מבקש להתקדם כל הזמן ולחקור סוגיות שונות מנקודות מבט אחרות לפי הפרדיגמה האקדמית. זה כולל העלאת שאלות, ביסוס השערות, בדיקת ההשערות וחיבור למקורות הידע הקיימים כמו תיאוריות מושגים

קרא עוד »
כתיבת סמינריון במדעי הרוח
acmsnat

עבודת מחקר לדוגמא

עולם האקדמיה הוא עולם שהולך ומתקדם ודורש כל הזמן להוסיף על הידע הקיים. מהלך צבירת הידע נעשה על בסיס הידע הקיים ולכן כל עבודת חקר נדרשת להסתמך ולהישען על הידע

קרא עוד »

באקדמיה מאסטר נשמח לתת ייעוץ ללא כל התחייבות

חייגו עכשיו 077-4077496
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

שתף :

למה דווקא אנחנו

לא מתפשרים על ההצלחה שלך

אנחנו מבינים כמה חשוב לך להצליח בלימודים. הכותבים המומחים שלנו יודעים להעניק לך את הסיוע והליווי שיעזרו לך להגיש את עבודת הסמינריון שלך ברמה הגבוהה ביותר.

אקדמית זאת השפה שלנו

אנחנו יודעים שיש לך את הידע והרצון להצליח. הכותבים המנוסים שלנו יעזרו לך לערוך את הדברים ולעמוד בהצלחה בכל הדרישות של כתיבה אקדמית נכונה ומדויקת.

חוסכים לך זמן

אנחנו מכירים את הקשיים והאילוצים של חוסר זמן פנוי כדי להתמסר לגמרי ללימודים. הכותבים המקצועיים שלנו יסייעו לך וילוו אותך לאורך כל השלבים בעבודה האקדמית, כדי להבטיח שהעבודה שלך תושלם בהצלחה ותוגש בזמן.

ההצלחה כולה שלך

אנחנו דואגים להצלחה שלך. כל עבודה אצלנו מקורית ב-100% ונכתבת בעזרת המומחים שלנו במיוחד בשבילך בשיתוף פעולה מלא: ממך נדרש להעביר לנו חומרים, להיפגש עם המרצים, לעבור על הדברים, לתת לנו את ההערות, הנתונים והרעיונות.

יש לך 100% ביטחון

אנחנו מחוייבים לביטחון שלך. הכותבים האקדמיים שלנו ילוו וינחו אותך כדי להבטיח שגם אם ישאלו אותך שאלות על העבודה המקורית שלך - יהיו לך תמיד התשובות הטובות ביותר.

תוצאות מוכחות

אנחנו מתגאים בכך ש80 אחוז מהלקוחות שלנו הם לקוחות חוזרים, זהו הסימן הבולט ביותר להצלחת השירות והסיוע שאנחנו מעניקים. אנחנו נעשה את מיטב המאמצים שגם אתם תהיו הלקוחות החוזרים והממליצים שלנו!

לקבלת ייעוץ מקצועי
לקבלת ייעוץ ללא עלות
© כל הזכויות שמורות אקדמיה מאסטר
Scroll to Top
גלילה למעלה

התחייבות שלנו: הסמינריון שלך יהיה ברמה הגבוהה ביותר

97% מעבודות הסמינריון שנכתבות בסיוע ובליווי שלנו מקבלות ציון מעולה

השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם בהקדם

גם לך מגיע להצליח!

השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם בהקדם