איך מבצעים סקירת ספרות לעבודה סמינריונית?

אחד האלמנטים החשובים ביותר שמרכיבים עבודה סמינריונית היא סקירת הספרות. סקירה זו פותחת את העבודה ויכולה להשפיע במידה ניכרת על ממצאיה ועל תוכנה. לכן אם אתם עומדים לפני כתיבת עבודה סמינריונית, לפניכם כמה טיפים חשובים.

הישארו מעודכנים

סקירה ספרותית לסמינריון דורשת מכם לעשות שיעורי בית ולמצוא מחקרים הקיימים בתחום. כמובן שעליכם להיות עניינים ולוודא כי אתם מעודכנים בכל המאמרים החדשים שיצאו על מנת שמסקנות המחקר שלכם לא יתבססו על ממצאים ישנים. לכן, סקירה מוצלחת תהיה כזו אשר משתמשת במחקרים כמה שיותר עדכניים ורלוונטיים לנושא. לעיתים אתם תצטרכו להרחיק לכת ולהגיע למחקרים הכתובים בשפה האנגלית. לשם כך הסעיף הבא הנו חשוב ומהותי.

סקירה ספרותית לסמינריון

למדו אנגלית

עבור אלו שלא ממש שולטים בשפה אך צריכים להתמודד עמה לעומק, קורס ללימוד אנגלית יהיה פתרון ממש איכותי. סקירה ספרותית סמינריון מחייבת אתכם להתייחס לכל המשתנים של המחקר, קל וחומר לאותיות הקטנות, למושגים שונים, לביטויים ומונחים מקצועיים וכן הלאה. לכן, שליטה בשפה תבטיח שרמת ההבנה שלכם תהיה גבוהה ושהמידע שתציגו בעבודה לא יהיה לוקה בחסר. כמו כן, הבנת השפה תגרום לכם גם לכתוב יותר טוב את העבודה ולעשות שימוש במונחים מקצועיים.

כתבו רהוט

אופייה של הכתיבה שלכם בפרק הסקירה הספרותית הנו בעל משמעות. על הכתיבה להיות כמה שיותר רהוטה, עליכם להשתמש במילים אקדמאיות ולא בשפת יום יום ולהקפיד על כל כללי הכתיבה האקדמאית. לכן מלבד קורס ללימוד אנגלית, מומלץ כי גם תעשו מעט שיעורי בית ותלמדו כיצד עושים סקירה ספרותית לסמינריון כמו שצריך, מה הדבר דורש מכם וכן הלאה. אל תשכחו שזהו הפרק בו עליכם להשתמש במונחים מקצועיים שהנם רלוונטיים לשאלת המחקר שלכם.

תרגום מאמרים מאנגלית לעברית

הקפידו על מתן סימוכין

הממצאים אשר תציגו במחקר שלכם צריכים להיות מגובים בסימוכין מהספרות המקצועית. ממצא אשר לא יפנה את הקורא לסימוכין לא יהיה קביל ולכן לא יתרום לידע של הקורא. אל תשכחו: כל ממצא שאתם מציגים בפרק של הסקירה הספרותית צריך להיות מעוגן בספרות. איך עושים זאת? על ידי הצגת החוקרים שטענו לממצא עם ציון שנת הוצאת המאמר או המחקר שפורסם בנושא. כדי להראות שמדובר בממצא חזק תוכלו להראות כי יש התייחסות אליו במספר מאמרים של חוקרים שונים.

שלבו את עצמכם

סקירה ספרותית לסמינריון מתחילה מן המאקרו אל המיקרו. כלומר עליה להתייחס קודם כל לנתונים הרחבים והכוללניים ולאט לאט להצטמצם ולהתמקד בטענת המחקר שלכם. עליכם לעבוד בצורה מסודרת, להתחיל מסקירת הנושא באופן כללי ובהמשך להגיע אל משתני המחקר השונים וחשיבותם. בסופו של דבר על הסקירה הספרותית להיות בנויה במודל של משפך כאשר המטרה היא להציג לקורא את שאלת המחקר שלכם בדרך עניינית וממוקדת. טיפ קטן לסיום: לאורך הסקירה הספרותית הקפידו להציג לקוראים ממצאים המגובים במחקרים אך אל תשכחו לשלב את ההסברים שלכם, או במילים אחרות: את עצמכם.

באקדמיה מאסטר נשמח לתת ייעוץ ללא כל התחייבות

חייגו עכשיו 077-4077496
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

שתף :

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

חייגו עכשיו 077-4077496 או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

קטגוריות שירותים

לקבלת ייעוץ מקצועי
לקבלת ייעוץ ללא עלות
© כל הזכויות שמורות אקדמיה מאסטר
גלילה למעלה

צריכים עזרה?

השאירו שם טלפון ונציג שלנו יחזור בהקדם

רגע לפני שאתם עוזבים...

השאירו שם וטלפון ונציג שלנו יחזור בהקדם