איך לעבור בהצלחה עבודות גמר לתואר שני

תוכן עניינים

מהן עבודת גמר?

עבודות גמר לתואר שני הן עבודות שמסכמות את התואר השני של סטודנטים. מדובר על עבודת סמינריון בהיקף גדול יותר שבה נדרשים סטודנטים לחקור תופעה או נושא באופן מעמיק תוך הסמכות על מקורות ידע קיימים וחקר של אנשים, תופעות או משתנים. עבודות גמר חותמות את לימודי התואר השני ובהן נדרשים סטודנטים להפגין ידע עיוני ויישומי.

כתיבת עבודות גמר

כיצד לגשת לכתיבת עבודות גמר?

כתיבת עבודות גמר לתואר שני היא תהליך ארוך שנמשך מעל שנה ומתחיל בכתיבת הצעת מחקר מפורטת ומנומקת. לכתיבת ההצעה יש לעמוד על כללים מדויקים ולכלול בתוכה סעיפים כמו מבוא תיאורטי, שיטת המחקר, שאלת המחקר, כלי המחקר והליך. הצעת מחקר מהווה שלב ראשון וחשוב מאין כמוהו משום שלאחר אישורה לא ניתן לשנות או לעדכן את שאלת המחקר ולכן על הסטודנט להיות בטוח בשאלת המחקר שבחר ולדייק אותה ככל שניתן. לאחר אישור ההצעה יש להתחיל באיסוף החומר העיוני לכתיבת הרקע התיאורטי ובמקביל להכין את כלי המחקר ולארגן את נתוני המחקר.

עבודות גמר תואר שני

מה ההבדל בין עבודת גמר בתואר ראשון לבין עבודות גמר תואר שני?

עבודת גמר לתואר שני שונה מהותית מכתיבת סמינריון לתואר ראשון לא רק בהיקפה אלא גם ברמת ההעמקה הנדרשת. לכאורה מבנה העבודה הוא זהה אולם אם בעבודת סמינריון מתבקש הסטודנט להוכיח יכולת לשלב בין מקורות ידע ולהציג סקירה ארוכה ומקיפה, הרי שבעבודת גמר סקירת הספרות צריכה להיות מדויקת יותר ומתומצתת כך שתכיל את הידע הרלוונטי ולא מעבר לכך.

הדגש בתהליך עבודות גמר תואר שני בניגוד לסמינריון הוא בהליך המחקרי שמהווה חלק משמעותי מהעבודה. בניגוד לעבודת סמינריון שב עושים שימוש בכלי מחקר אחד- כמותני או איכותני, בשלב כתיבת עבודת גמר נדרשים סטודנטים לשלב בין שיטות מחקר- כמותניות ואיכותניות ולשלב כמה כלי מחקר: למשל שאלונים סגורים וראיונות עומק.

​ניתוח הממצאים בהקשר זה צריך להיות מעמיק יותר ובשלב הדיון עבודת הגמר צריכה לכלול תובנה משמעותית בעלת חשיבות מחקרית וגם המלצות יישומיות לעבודה בשדה וגם להמשך מחקר בתחום. ניתן לטעון שכתיבת סמינריון היא מעין הכנה לקראת כתיבת עבודות גמר לתואר שני שדורשות העמקה רבה יותר.

עבודות גמר לתואר שני

טיפים לכתיבת עבודות גמר

בדומה לעבודה סמינריונית ואף מעבר לכך גם במקרה של עבודות גמר לתואר שני חשוב לבחור נושא בעל חשיבות ועניין שבו יוכל הסטודנט להעמיק ולחקור. חשוב לבחור נושא שניתן לחקור מבחינה אובייקטיבית כך שלחוקר תהיה למשל נגישות לנחקרים מתאימים ולידע מוקדם.

חייגו עכשיו 077-4077496 או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

קטגוריות שירותים

כתיבת עבודות במדעי המדינה – איך להתמודד עם מחסום כתיבה?
acmsnat

כללי כתיבה אקדמית

כתיבת עבודה אקדמית נסמכת על כללי כתיבה אקדמית ברורים וסדורים שלוקחים בחשבון כל מני גורמים ומשתנים והמטרה היא לייצר סטנדרטיזציה שתקל על מי שקורא חומר אקדמי. מה זה כתיבה אקדמית?

קרא עוד »

הכל על עבודות סמינריון

סמינריון הוא עבודה גדולה שעוסקת בסוגיה מחקרית מסוימת. עבודות סמינריון כוללות בין עשרים לשלושים עמודים והן מהוות במקרים רבים מעין סיכום של תחום מסוים. עבודה סמינריונית יכולה להיות עבודה מחקרית

קרא עוד »

טיפים לסיוע בעבודות אקדמיות

תחילת העבודה ותהליך ההירתמות לכתיבת העבודה יכולה להיות מורכבת ולא פשוטה. ברוב המקרים קיימת אי ודאות לגבי ה’איך להתחיל?’ מה השלבים? כמה זמן לחלק לכל שלב? לכן אנחנו כאן באקדמיה

קרא עוד »

מי מפחד מהעבודה הסמינריונית?

הלימודים מתישים אתכם? כורעים תחת נטל העבודות? העבודה במלצרות משאירה לכם מעט מאד זמן ללימוד וחקר? יש פתרון לכך. במציאות האקדמית בישראל, כמו במדינות רבות בעולם המערבי שבה הדרישות האקדמיות

קרא עוד »
כתיבת דוקטורט בחו"ל

כתיבת דוקטורט בחו”ל

ככל הנראה כבר שמעתם על המונח דוקטורט אך אנשים רבים עדיין מתבלבלים לגביו. מהו בכלל הדוקטורט? למה צריך לעשות אותו? במה הוא תורם לחיינו וכיצד הוא מקדם אותנו? האם אפשר

קרא עוד »

באקדמיה מאסטר נשמח לתת ייעוץ ללא כל התחייבות

חייגו עכשיו 077-4077496
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

שתף :

למה דווקא אנחנו

לא מתפשרים על ההצלחה שלך

אנחנו מבינים כמה חשוב לך להצליח בלימודים. הכותבים המומחים שלנו יודעים להעניק לך את הסיוע והליווי שיעזרו לך להגיש את עבודת הסמינריון שלך ברמה הגבוהה ביותר.

אקדמית זאת השפה שלנו

אנחנו יודעים שיש לך את הידע והרצון להצליח. הכותבים המנוסים שלנו יעזרו לך לערוך את הדברים ולעמוד בהצלחה בכל הדרישות של כתיבה אקדמית נכונה ומדויקת.

חוסכים לך זמן

אנחנו מכירים את הקשיים והאילוצים של חוסר זמן פנוי כדי להתמסר לגמרי ללימודים. הכותבים המקצועיים שלנו יסייעו לך וילוו אותך לאורך כל השלבים בעבודה האקדמית, כדי להבטיח שהעבודה שלך תושלם בהצלחה ותוגש בזמן.

ההצלחה כולה שלך

אנחנו דואגים להצלחה שלך. כל עבודה אצלנו מקורית ב-100% ונכתבת בעזרת המומחים שלנו במיוחד בשבילך בשיתוף פעולה מלא: ממך נדרש להעביר לנו חומרים, להיפגש עם המרצים, לעבור על הדברים, לתת לנו את ההערות, הנתונים והרעיונות.

יש לך 100% ביטחון

אנחנו מחוייבים לביטחון שלך. הכותבים האקדמיים שלנו ילוו וינחו אותך כדי להבטיח שגם אם ישאלו אותך שאלות על העבודה המקורית שלך - יהיו לך תמיד התשובות הטובות ביותר.

תוצאות מוכחות

אנחנו מתגאים בכך ש80 אחוז מהלקוחות שלנו הם לקוחות חוזרים, זהו הסימן הבולט ביותר להצלחת השירות והסיוע שאנחנו מעניקים. אנחנו נעשה את מיטב המאמצים שגם אתם תהיו הלקוחות החוזרים והממליצים שלנו!

לקבלת ייעוץ מקצועי
לקבלת ייעוץ ללא עלות
© כל הזכויות שמורות אקדמיה מאסטר
Scroll to Top
גלילה למעלה

התחייבות שלנו: הסמינריון שלך יהיה ברמה הגבוהה ביותר

97% מעבודות הסמינריון שנכתבות בסיוע ובליווי שלנו מקבלות ציון מעולה

השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם בהקדם

גם לך מגיע להצליח!

השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם בהקדם