כללי כתיבה עבודה אקדמית

כתיבה אקדמית נסמכת על כללי כתיבה אקדמית ברורים וסדורים שלוקחים בחשבון כל מני גורמים ומשתנים והמטרה היא לייצר סטנדרטיזציה שתקל על מי שקורא חומר אקדמי.

כתיבה ועריכה אקדמית

מהי כתיבה אקדמית?

כחלק מדרישות הלימודים בתואר ראשון נדרשים סטודנטים להשתתף בקורס ייעודי שמלמד אותם את כללי הכתיבה האקדמית לרבות איסוף המידע, כללי אזכור ושימוש בו בתוך עבודות אקדמיות.

כללי כתיבה אקדמית

מהם הכללים לכתיבה אקדמית?

בניגוד לכתיבה יוצרת, פרוזה או כתיבה אישית כללי הכתיבה האקדמית מחייבים בחירה בין עיקר וטפל, חיבור בין מספר גורמי והיצמדות לנושא שעליו כותבים. החלוקה לנושאים בתוך הפרקים השונים מחייבת את הסטודנטים לא להיגרר לנושאים משיקים או קרובים דבר מאתגר לכשעצמו. זה נעשה תוך שילוב בין מספר מקורות ידע ושימוש במילות קישור באופן נכון ומושכל. כללי הכתיבה מגדירים מהוא רוך רצוי של פסקה שנע סביב חמישה משפטים. הם דורשים כתיבה קוהרנטית ורציפה תוך הקפדה על זהירות אקדמית והימנעות משימוש בביטויים אישיים, רגשיים או חד משמעיים.

מדוע חשוב להקפיד על כללי הכתיבה האקדמית?

כפי שהוסבר בתחילה הקפדה על כללי הכתיבה האקדמית מאפשרים לייצר אחידות שמקלה על קריאת חומר אקדמי. כך למשל הכרת כללי הכתיבה מאפשרים לסטודנטים לא רק לכתוב באופן בהיר ומנומק יותר אלא גם לקרוא מאמרים בצורה מהירה ויעילה יותר בהכירם את מבנה המאמרים ואת הלוגיקה שמנחה את הכותבים שהיא אחידה וסטנדרטית. זאת ועוד, הכתיבה האקדמית ממוקדת מטבעה והיא מאפשרת לחוקר או הכותב לעבד רעיון או תזה מחקרית ולהציגה באופן ממוקד.

כתיבת עבודה אקדמית

טיפים לכתיבה אקדמית נכונה

כתיבה אקדמית נכונה דורשת תרגול ולפיכך הדבר החשוב ביותר הוא לכתוב כמה שיותר. מדובר על תהליך שבו בשלב הראשון נאסף החומר ולאחר מכן יש להביאו לקורא ולכן חשוב לקרוא שוב ושוב את הטקסט האקדמי ולעבדו פעם ועוד פעם עד שהוא מניח את הדעת ומביא את הרעיון המחקרי בצורה המדויקת ביותר. חשוב לזכור תמיד את נושא המחקר ולקרוא את הטקסט לאור נושא המחקר וכך שוב בקריאה מחודשת לברור עיקר וטפל. כלל חשוב נוסף הוא לדעת מתי כדאי לקבל סיוע בכתיבת עבודות אקדמיות. לא תמיד אנחנו יכולים לעמוד בכל המשימות והחוכמה היא לדעת לאציל סמכויות ולקבל עזרה ככל שניתן. חברות מקצועיות מציעות היום סיוע איכותי בכתיבת עבודות אקדמיות וכדאי להיעזר בו.

שתף :

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

השאר פרטים ונשמח לחזור אליכם

קטגוריות שירותים