סוגי עבודות סמינריוניות | כתיבת עבודה סמינריונית - אקדמיה מאסטר

סוגי עבודות סמינריוניות

ניתן לומר כי עבודות סמינריוניות נחלקות לשני סוגים עיקריים:
  1. עבודת סמינר עיונית
  2. עבודת סמינר מחקרית- עבודה זו נחלקת לשני סוגים: איכותני/כמותני

עבודת סמינר עיונית

עבודות סמינריוניות מהסוג העיוני הינן עבודות שמתבססות על סקירת ספרות והתאוריות שעולות מהסקירה. בשונה מעבודות מחקריות, כשניגשים לביצוע כתיבת עבודה סמינריונית עיונית אין צורך לאסוף נתונים ולבצע ניתוח נתונים מכל סוג, אלא, רק להתבסס על הידע המצוי במאמרים עצמם ומתוכם לדעת לדלות את הנדרש, לעבד מחדש ולעשות חלוקה הולמת המתבטאת בפרקי העבודה. כתיבת עבודה סמינריונית מהסוג הזה דורשת יכולת מעמיקה של הבנת הטקסט ויכולת הסקת מסקנות.

עבודת סמינר מחקרית

עבודות סמינריוניות מהסוג המחקרי הינן עבודות אשר מתבססות בעיקר על איסוף נתונים וניתוח נתונים אשר עלו מהשטח (נבדקים, שאלונים). בביצוע כתיבת עבודה סמינריונית מסוג זה יש צורך בהבנה מעמיקה של סוגי ניתוח הנתונים הקיימים בין אם זה ניתוח איכותני ובין אם זה ניתוח נתונים אמפירי/כמותני. בניתוח נתונים איכותני לרוב תתבקשו לנתח את הנתונים שעולים באמצעות יצירת תמות עיקריות והסקת מסקנות שעולות מהתמות. בניתוח אמפירי יש להבין איך מתבצע ניתוח נתונים סטטיסטי בתוכנות ממוחשבות לרוב spss וstata. ישנם מקרים בהם ניתן להשתמש באקסל. כתיבת עבודה סמינריונית מהסוג המחקרי שונה במהותה מהסוג העיוני כיון שהדגש כאן מושם על היכולת של הכותב לאסוף נתונים ולעבד אותם. ניתן בהחלט לומר כי במקרה הזה הכותב למעשה חוקר את הנושא דרך השטח ומביא תובנות אישיות שלו יותר מאשר בעבודה עיונית.
 
שני סוגי העבודות גם המחקריות וגם העיוניות הן עבודות אשר דורשות זמן, יכולת, והשקעה רבה. אקדמיה מאסטר ישמחו לעמוד לשירותכם בכל עת במידה ותצטרכו סיוע.
עבודות סמינריוניות הינן העבודות המסכמות והמשמעותיות ביותר של התואר, בעצם ניתן לומר שבמהלך שלוש שנות הלימודים, המוסד האקדמי מבקש בן היתר לכוון אותך ולתת לך את הכלים והידע הנדרש לצורך התמודדות מוצלחת עם כתיבת עבודה סמינריונית.