טיפים לסיוע בעבודות אקדמיות - אקדמיה מאסטר
כתיבת עבודות סמינריון - אקדמיה מאסטר

אקדמיה מאסטר

נטלי 050-8477496 / מיכאל 055-9382340

ליצירת קשר מהיר: 077-4077496
השירותים שלנו
אודות סיוע בכתיבת עבודות אקדמיות
שירותי כתיבת סמינריון
סיוע בכתיבת עבודות אקדמיות
אקדמיה מאסטר - כתיבת עבודות סמינריון ועבודה אקדמית
דוגמאות לכתיבת עבודות סמינריוניות
שאלות ותשובות על כתיבת עבודות אקדמיות
הצעת מחיר
דרושים
בלוג בנושא סמינריון ועבודות אקדמיות
צור קשר
דף הבית >> בלוג >> טיפים לסיוע בעבודות אקדמיות

טיפים לסיוע בעבודות אקדמיות

טיפים
תחילת העבודה ותהליך ההירתמות לכתיבת העבודה יכולה להיות מורכבת ולא פשוטה.
ברוב המקרים קיימת אי ודאות לגבי ה'איך להתחיל?' מה השלבים? כמה זמן לחלק לכל שלב?
לכן אנחנו כאן באקדמיה מאסטר החלטנו להביא לך מספר טיפים שיוכלו לסייע לך
.
 
לא הספיק לכם ? אין בעיה:) עוד מספר  עצות כלליות בעת תכנון העבודה:
  • לא צריך להתיימר להמציא את הגלגל! מוטב להתבסס על מה שכבר נכתב ונעשה. לכן תמיד חשוב להתחיל בקריאת מקור רלוונטי וטוב שקשור לנושא, זה יכול לסייע בהתווית תבנית הכתיבה וגם יוכל להשתלב בסקירת הספרות.
     
  • כדאי מאוד להכין מראש נקודות ביקורת לאורך העבודה, לדוגמא, עד סוף הסמסטר כדאי לגבש מספיק חומרים רלוונטיים המתמקדים בסקירת הספרות, או כל חלק אחר בעבודה.
     
  • כדאי מאוד להכניס לתהליך כתיבת העבודה כמה שיותר חיזוקים חיובים: לדוגמא 'לאחר שאסיים לכתוב את חלק סקירת הספרות אוכל ללכת בשקט להופעה שאני רוצה ללכת כבר זמן רב'.
     
  • עניין לא פחות חשוב:  כדאי לנסות להתייעץ כמה שיותר עם עמיתים לספסל הלימודים ועם המנחה. לאורך תהליך כתיבת העבודה קיימת לעיתים נטייה לגלות שישנם מרצים שיעריכו את ההתמדה שלך ויזכרו אותך ואת העבודה שלך לאורך זמן.

הגשת העבודה

כאשר סיימת את העבודה אחד הדברים החשובים ביותר הוא לעשות הגהה לעבודה. גם כאן במקרה הזה מומלץ להיעזר בחברים, בפרט אם שפת האם שלך אינה עברית, רצוי מאוד לבקש מחבר/ה לעבור על הטקסט ולתקן שגיאות כתיב או ניסוח לא תקין. במידה ולא קיימת האפשרות להעביר לחבר/ה לתיקון, מומלץ להשאיר מספיק זמן לתיקון להדפיס את העבודה ולעבור עליה מספר פעמים.

כמות או איכות

חלק גדול מהמרצים אם לא כולם אשר בודקים את העבודות הסמינריוניות מעדיפים שהעבודה תהיה מדויקת יותר עם פחות עמודים מאשר עבודת סמינר שחוזרת על עצמה ולא מחדשת כלום, לכן יש להמנע מחזרתיות במהלך כתיבת העבודה שכן עניין זה עשוי גם בסופו של דבר לפגום בציון הסופי.

דחיינות

דחיינות היא אחת הבעיות הקשות שאיתם מתמודדים חלק גדול מהסטודנטים במהלך כתיבת העבודה. אחד השלבים הראשונים בלהתמודד איתה הוא קודם כל להכיר בה, לאחר שמכירים בבעיה ומבינים שהעבודה לא מתקדמת לא בגלל סיבות כמו חוסר זמן או קושי המטלה, אלא בגלל הימנעות מהעבודה, יותר קל להתמודד עם העבודה. הבנת מצב הדחיינות יכולה לחסוך זמן יקר מאוד של חוסר עשייה.

עמידה בזמני הגשה

קיבלתם מטלה שאתם צריכים להגיש?
יש לכם דד ליין?
על מנת לעמוד בזמן הגשה של העבודה יש להכין לוח זמנים מסודר, נכון זה נשמע מעט טריוואלי אך סדר וארגון מראש עוזר המון בעמידה בזמני הגשה של עבודות.
יש להכין לוח זמנים מרווח שיתאים לקצב האישי וגם שישאיר מקום לתיקונים ולמטלות אקדמיות נוספות לרבות עבודות סמינריוניות. 

פידבקים

במהלך כתיבת העבודה אחד הדברים היותר מומלצים לעשות הוא לקבל פידבק מהחברים לספסל הלימודים, ישנם מקרים גם שהמרצים יותר מעורבים בתהליך כתיבת העבודה עניין שעשוי לסייע. המרצים והחברים יכולים לכוון את הכותב לכיוון נכון יותר ומדויק יותר, ולכן מומלץ לא להתבייש וליזום את הפנייה לקבלת חוות דעת על העבודה טרם הגשתה הסופית.

בחירת הנושא

אחד התהליכים הראשוניים של כתיבת עבודת סמינריון הוא בחירת הנושא, יש לבחור נושא לא רק שקיים חומר רב ומקורות עדכניים אלא נושא שמושך אתכם באופן אישי שתוכלו להתחבר לכתיבה ולייצר כתיבה זורמת.