הנחיות לכתיבת עבודת סמינריון - אקדמיה מאסטר
כתיבת עבודות סמינריון - אקדמיה מאסטר

אקדמיה מאסטר

נטלי 050-8477496 / מיכאל 055-9382340

ליצירת קשר מהיר: 077-4077496
השירותים שלנו
אודות סיוע בכתיבת עבודות אקדמיות
שירותי כתיבת סמינריון
סיוע בכתיבת עבודות אקדמיות
אקדמיה מאסטר - כתיבת עבודות סמינריון ועבודה אקדמית
דוגמאות לכתיבת עבודות סמינריוניות
שאלות ותשובות על כתיבת עבודות אקדמיות
הצעת מחיר
דרושים
בלוג בנושא סמינריון ועבודות אקדמיות
צור קשר
דף הבית >> עבודות סמינריוניות >> הנחיות לכתיבת עבודת סמינריון

האם לכל אוניברסיטה יש הנחיות משלה לכתיבת עבודות סמינריון?

הנחיות לכתיבת סמינריון ככלל הן זהות ומדגישות את הכתיבה האקדמית, שמירה על זכויות יוצרים ועוד, אולם ישנם הבדלים בין ההנחיות של מרצים או חוגי לימוד מסוימים לגבי אופן כתיבת המקורות, מבנה העבודה, אופן החלוקה בין הפרקים וגם לגבי היקף העבודה.

במרבית המקרים כדאי להיעזר במה שמכונה עבודות סמינריון לדוגמא שמספקים המרצים כחלק מההנחיות לכתיבת העבודה. במקרים מסוימים ניתן להיעזר בחברות מקצועיות שמציעות כתיבת סמינריון בתשלום. זו יכולה להיות עבודה מלאה או חלקים ממנה בהתאם לצרכי הסטודנט.
לקבלת סיוע מהיר ודיסקרטי ללא התחייבות.

הנחיות לכתיבת עבודת סמינריון

כתיבת סמינריון היא בדרך כלל המשוכה האחרונה שיש לעבור רגע לפני סיום הלימודים ולא מעט סטודנטים חוששים מפניה. המאמר הבא מסביר מהן אותן הנחיות לכתיבת סמינריון וכיצד ניתן לעבור את המשוכה הלא פשוטה הזו ולהישאר שפויים. 

מבנה של עבודת סמינריון
הנחיות לכתיבת סמינריון

כיצד ניגשים לכתיבת עבודת סמינריון?

ראשית נסביר שהדבר החשוב ביותר הוא בחירת נושא מעניין, מסקרן ובעל חשיבות מחקרית. הכוונה היא שיש לקחת בחשבון שבכל נושא נדרש הסטודנט להעמיק ולחקור ולפיכך אין נושא 'קל', אולם כדי להקל על התהליך ולהפוך אותו למשמעותי מומלץ לבחור נושא שקרוב לתחומי העניין שלנו.  כך למשל סטודנט חובב ספורט יוכל לחבר את נושא העבודה שלו לתחומים דומים קרובים או נושקים לעולם הספורט, כמובן בתוך תחום הדעת שבו נכתבת העבודה.

מהו המבנה של עבודות סמינריון?

המבנה של עבודת סמינריון הוא קבוע ברובו אולם הוא נתון לשינויים בהתאם לסוג העבודה, דרישות חוג הלימוד ודרישות המנחה. באופן עקרוני עבודות סמינריון יכללו מבוא שמציג את העבודה לקורא ומתאר את שאלת המחקר, נושא המחקר וחשיבותו; סקירת ספרות שמפרטת את הרקע התיאורטי עם מחקרים קודמים, הגדרת משתני המחקר ותיאור הספרות המחקרית בתחום; פרק השיטה מתאר את שיטת המחקר- כמותנית או איכותנית, משתתפי המחקר, כלי המחקר, הליך המחקר ועוד סוגיות אתיות שיש לתאר כחלק מתיאור המחקר; פרק הממצאים מציג את הנתונים שנאספו ונותחו בין אם בניתוח כמותני ובין אם בניתוח איכותני עם טבלאות, גרפים וציטוטים שתומכים בממצאי המחקר; פרק הדיון מביא את עיקרי הממצאים ומחבר אותם לסקירת הספרות לכדי היגדים ומסקנות שנוגעים לנושא המחקר בניסיון לענות על שאלת המחקר. בסיום העבודה יופיע פרק הביבליוגרפיה ולאחר מכן פרקי הנספחים.